אפל (Apple) שחררה אתמול בלילה, שעון ישראל, את העדכון הגדול השני עבור iOS 11. העדכון החדש, iOS 11.2 שוחרר במהירות יחסית כדי לספק פתרון מיידי לבעיה שהתגלתה בממש בימים האחרונים – אתחול אקראי של מכשירים המבוססים על iOS 11 שמכוונים לתאריכים 2 בדצמבר והלאה. זו כנראה הסיבה שהגרסה הסופית של iOS 11.2 שוחררה פחות מ-24 שעות לאחר השקת בטא נוספת. העדכון אמור כבר להיות זמין להורדה OTA.

לפי אפל, לפני העדכון, בטלפונים שחווים את הבעיה יש לבטל את האפשרות להציג התראות עבור כל האפליקציות שקיימות במכשיר, ויכולות לעשות זאת נכון לעכשיו.

מעבר לתיקון באגים מביא העדכון ל-iOS 11.2 כמה תכונות חדשות והבולטת ביניהן, שנכו לעכשיו תהיה פעילה רק בארצות הברית, היא Apple Pay Cash שהינה מערכת המאפשרת למשתמשי iPhone להעביר כספים אחד לשני באמצעות שימוש בסירי (Siri) או בשליחת הודעה באפליקציית ההודעות המיידיות של אפל.

מעבר לכך מציע העדכון שדרוג למרכז הבקרה שיאשר, על פי החברה, להבין טוב יותר מה קורה בזמן הפעלה/כיבוי של הקישוריות האלחוטית של המכשירים, וכן תמיכה עבור טעינה אלחוטית עבור מכשירי ה-iPhone 8 וה-iPhone X בתקן Qi ובעוצמה של 7.5 וואט.

בנוסף כולל העדכון כמה שינויים ברגשונים השונים שניתן להשתמש בהם במערכת, ואת הרשימה תוכלו לבחון ממש כאן. העדכון כולל תמונה חדשה עבור המצלמה, כולל מצלמה עם מבזק פעיל, נמלה בעיצוב חדש, כלי מטבח ועוד.

יש עוד כמה עדכונים קטנים כמו הוספת תמיכה ב-iHelath במדידה של גלישה במורד בשלג באמצעות גלשן, אין ספק דבר שבארצנו אנחנו עושים כל יום, טיפול במקרים בהם התיקון האוטומטי היה מציע הצעות שניתן להגדיר קצת מוזרות, ועבור משתמשי iPhone X, תוספת בדמות קו קטן בחלק העליון של המסך, מתחת למחוון הסוללה והקישוריות האלחוטית, שיזכיר מאין פותחים את מרכז הבקרה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.