אפל (Apple) שחררה היום את גרסה 8.4 של מערכת ההפעלה שלה לטלפונים ניידים. מעבר לשיפורים השונים, עם הגרסה החדשה משיקה החברה גם את שירות הזרמת המוזיקה שלה Apple Music.

בתחילה, כלל המשתמשים יקבלו גישה חינמית לשירות לתקופת ניסיון של שלושה חודשים, לאחר מכן יידרשו לשלם 9.99 דולרים לחודש. השירות החדש מאפשר למשתמשים לנגן שירים מתוך מבחר עצום של מיליוני שירים, או לשמור אותם להשמעה במועד מאוחר יותר גם ללא חיבור לרשת. משתמשים גם יוכלו לבחון רשימות השמעה ואלבומים מומלצים שנבחרו על ידי מומחי מוזיקה, וכן להשתמש באפליקציית הנגן המחודשת שמוצגת גם היא לראשונה ב-iOS 8.4. ישנן עשרות תחנות רדיו קבועות שיזרימו את המוזיקה במקביל לכל המאזינים. התחנה הראשונה תכונה Beats 1. היא תהיה זמינה בעת ההשקה, ותכלול מגוון של שירים לפי המלצות מוזיקאים כאשר ניתן יהיה לעבור בין שירים אם נרצה.

בנוסף, Apple Music תהווה מקום מפגש בין מעריצים לאמנים בצורת רשת חברתית קטנה בשם Connect, שתאפשר לאמנים להעלות מוזיקה ותמונות, לכתוב הודעות ולתקשר עם מעריצים. כמשתמש, ניתן יהיה להרשם לערוץ, לכתוב תגובות, לעשות לייק לפוסטים, לצפות בתכנים מאחורי הקלעים ועוד. גם סירי (Siri) משתלבת היטב עם שירות המוזיקה החדש: לדוגמה, ניתן לבקש ממנה להאזין לשיר מסוים או אמן ספציפי או לבקש ממנה בקשה יותר כללית כמו לנגן את השיר הפופולרי ביותר ב-1992.

לאפל צפויה תחרות לא קטנה בשוק, אבל היא כבר הכינה את הקרקע וחתמה חוזים עם אולפני הפקה ואמנים גדולים. כך Pharrell Williams ישיק את הסינגל החדש דרך השירות, וגם טייךור סוויפט תכניס את אלבום 1989 לראשונה לשירות הזרמת מוזיקה, זאת לאחר חילוקי דעות מתוקשרים עם אפל בנוגע לתמלוגים.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציג טכנולוגיה מהפכנית בתחום הסוללות למכשירים ניידים

שירות Apple Music יהיה זמין למשתמש גם מישראל, אך רק בעלי חשבון אמריקאי לעת עתה, אולם על פי ההערכות השירות יגיע גם לבעלי חשבון ישראלי בקרוב, כאשר אפל תרחיב את הפצתו בעולם.

בנוסף לכל אלו, צוות PP, שכבר שחרר בעבר את כלי הפריצה של iOS 8 למחשבי מקינטוש, שחרר כלי לפריצה מלאה של iOS 8.4. מקורות שונים ברחבי הרשת דווחו שהפריצה אכן עובדת, אם כי שווה להמתין מעט ולא למהר לפרוץ, עד אשר תגיע תמיכה של סידיה ועדכונים לתוספים השונים.