כשבוע לאחר ששחררה את iOS 9 משיקה אפל (Apple) גרסת עדכון, 9.0.1, שכוללת לא מעט תיקונים ופתרונות לבעיות שהתגלו בגרסה הראשית.

למרות משקלו הקטן של העדכון, שנפחו כ-35 מגה-בייט בלבד אך עשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר ולגרסה הנוכחית שמותקנת במכשיר המשתמש, הוא מכיל כאמור מספר לא מבוטל של תיקונים. בין היתר הוא מספק פתרון לבעיית האקטיבציה הראשונית ממנה סבלו חלק מהמשתמשים, תיקונים מינוריים לאפליקציית הדפדפן והתמונות המובנית וכן תיקון בעיה שמנעה מהמשתמשים לגבות את המכשיר בשרותי הענן של החברה, ה-iCloud.

עם זאת, ולאכזבתם של משתמשים ישראלים רבים, אפל השאירה את כיוון הכתב מימין לשמאל, כפי שהיא ביצעה במכוון בהשקת iOS 9. נזכיר, כי החברה הוסיפה תמיכה בשפות הנכתבות מימין לשמאל (RTL), ולשם כך הפכה את הכיוון של כל הממשק של מערכת ההפעלה למעשה, כך שכעת גם הכפתורים שהיו ממוקמים בצידו השמאלי של המסך עברו לצידו הימני, וכן חלו שינויים בכיווני פתיחת המכשיר, המעבר בין דפים וכדומה.

במקביל משחררת אפל גם את גרסת הבטא השנייה של iOS 9.1 למפתחים שלה. טרם ידוע על מועד שחרורה של הגרסה, אך על פי ההערכות צפויה זו להשתחרר בחודש הקרוב.

העדכון זמין להורדה ישירות ממנגנון העדכונים מהאוויר למכשירי iPhone 4s ומעלה, iPad 2 ומעלה ן-iPad mini ומעלה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.