אפל שחררה את מערכת הפעלה האחרונה שלה למחשבי ה-Mac, בגרסת Mac OS X 10.8, המוכרת גם בשם Mountain Lion. את מערכת ההפעלה ניתן לרכוש דרך המחשב ישירות להורדה עבור Mac כ עדכון אשר מחירו יעמוד על $19.99.

הדגש העיקרי במערכת ההפעלה הבאה, כפי שהוכרז ב-WWDC 2012, הוא השילוב עם מכשירי החברה האחרים, ה-iPhone, iPod Touch וה-iPad, ועם מערכת ההפעלה iOS באופן כללי. השילוב כולל בין היתר, את האפליקציות iMessage ו-FaceTime בשימוש מהמחשב באמצעות  Apple ID, וכמו כן שילוב ואינטגרציה עם Facebook בתוך מערכת ההפעלה ומרכז ההתראות.

באמצעות מרכז ההתראות ניתן לצפות כמובן בהתראות, לעדכן את הסטטוס במגוון רשתות חברתיות ועוד. כמו כן כל התראה תופיע על המסך ולאחר מכן תיעלם ויהיה ניתן לראות אותה במרכז ההתראות. שתי תכונות נוספות הן תכונה שמסנכרנת ומעדכנת את המחשב גם כשהוא לא בשימוש וכך הוא יהיה מעודכן תמיד. ההתכונה השנייה היא זיהוי קולי (לא סירי), המאפשרת הכתבה של טקסט באמצעות דיבור בלבד. במערכת החדשה הוסיפה אפל אפשרויות שיתוף במספר אפליקציות בניהן דפדפן הספארי, iPhoto ועוד. כמו כן הם הוסיפו (בדומה ל-iOS 6) אינטראקציה משופרת עם פייסבוק כאשר ישנה אפשרויות שיתוף משופרות, אנשי קשר מסונכרנים והתראות במרכז ההתראות כאשר נעשו שיפורים דומים באינטראקציה עם טוויטר

כדי שמערכת ההפעלה תעבוד על מחשבכם, עליו לכלול 2GB RAM, ו-8GB מקום פנוי בכונן הקשיח. נכון לרגע זה, ניתן להוריד את העדכון למחשבים התומכים, אך לא ניתן לקנות אותה בעותק של דיסק.

קרא עוד:  חנות אפל ירדה לקראת המכירה המוקדמת ל-iPhone 11

וידאו: הצצה ראשונה ל-Mac OS X 10.8