לאחר תקופה לא קצרה, אפל סוף סוף מרעננים את קו מוצרי המחשב שלהם ומציגים כמה עידכונים חשובים ומעניינים. הראשון הוא רענון קו מחשבי ה-MacPro – קו מחשבי השוק הגבוה והמקצועי של אפל.

לאחר 14 חודשים ללא עידכון בקו מוצרים זה, אפל מכניסה למחשב זה את המעבדים החדשים של אינטל מעבדי "נהלם" מפלטפורמת ה-Xeon בעלי 4 ליבות וליטוגרפיית 45nm. זה כנראה המחשב ביצור סידרתי הראשון בעולם אשר כולל בתוכו את המעבד זה.

כרגיל באפל אפשר לשנות את רוב אפשרויות הקנייה ולהחליט באיזה מעבד/זיכרון/כרטיס מסך/דיסק אתה מעוניין. המעבדים הקיימים הם במהירות 2.66Ghz או במהירות 2.93Ghz, ואפשר גם לרכוש מחשב בעל שני מעבדים עם ארבע ליבות כל אחד ובכך בעצם להגיע למחשב בעל 8 ליבות פעילות. מהכרותנו עם אפל כנראה שתשיק לקראת סוף השנה גם נראה אפשרות לרכישה של מחשב זה עם ארבעה מעבדים ובכך להגיע למספר יפה של 16 ליבות. בנתיים תאלצו להסתפק באפשרות הקיימת שאפל נותנת והיא טכנולוגיית "Hyper-Threading" של אינטל המאפשרת להריץ שני תהליכים על כל ליבה ובעצם מאפשר ליצור 16 ליבות ווירטואליות על 8 ליבות אמיתיות.
מחשבים אלה מגיעים עם זיכרון RAM שנע בין 3GB DDR-3 במהירות של 1066Mhz (בדגם ה"בסיסי") ועד 8GB  למעבד אחד. ניתן להרחיב עד 32GB במידה ורכשתם את המחשב בעלי 8 הליבות. כל שאר אפשרויות יותר מוכרון כמו למשל דיסק קשיח של 640GB (עם אפשרות לשדרוג כמובן), כרטיס מסך NVIDIA GeForce GT 120 512MB GDDR3 (עם אפשרות לשדרוג) שבדומה לכרטיס  GeForce 9500GT (ולכך  שאפל הצהירו שמעכשיו בכל המוצרים שלהם יהיו יציאות Mini DisplayPort), הוא מגיע עם יציאת Mini DP ויציאת DVI. למי שמתעניין, אפשר לשים עד ארבעה כרטיסי מסך בתוך המחשב. המחירים אגב מתחילים במחיר מצחיק של החל מ-2499 דולר בארה"ב.

המוצר הבא שקיבל עידכון, הוא אחד המוצרים היותר מעניינים ונחמדים שיש לאפל.. והוא המק מיני (Mac Mini).

mac-mini-new-003

הוא קטן, יפה, ויודע "לתת" עבודה. העידכון המשמעותי הוא צורת הבנייה שלו שמתבססת על צורת הבנייה החדשה של אפל מה שנראה Unibody Enclosure. בניסיון לצמצם בגודל/משקל ולהפחית את השימוש בפלסטיק, החברה עברה לייצור באלומיניום שהוא חומר יותר "ירוק" לסביבה. השידרוג הטכני במחשב הוא כצפוי החלפת הכרטיס מסך ובעצם כל הצי'פסט של המחשב מהמוצר הבינוני של אינטל המבוסס על כרטיס מסך X3100 לכרטיס מסך של nVidia מדגם GeForce 9400M. הכרטיס החדש מהיר עד פי חמש ובעל ביצועים גבוהים ביחס לכרטיס הקודם (מובנה(. גם במחשב זה הכניסו את חיבור ה-Mini DP ובנוסף את חיבור ה-Mini DVI למי שעדיין לא רכש מסך בעל חיבור Mini DisplayPort . שמנו לב גם שאפל מסירה מכל מוצריה את חיבור ה-Firewire 400 האגדי ומשאירה רק את אחיו הגדול הFirewire 800 שכאמור מהיר מאחיו הקטן פי . במקום החיבור אותו היא מורידה אפל מוסיפה USB נוסף אשר מעלה את הסך הכל לחמישה חיבורי USB מובנים וכן כמו בכל מוצרי אפל יש חיבור רשת אלחוטית מובנה ו-Bluetooth. המחשב הבסיסי מגיע עם מעבד Core2Duo 2.0Ghz , זיכרון 1GB (אפשרות לשידרוג עד 4GB), דיסק קשיח של 120GB וכונן SuperDrive במהירות של X18 (שזה צורב DVD/CD לכל דבר ועניין). מחירו בארה"ב כ-599 דולר והדגם היקר (799$) מגיע עם אותו המעבד רק הזיכרון גודל ל 2GB ודיסק 320GB

גם את קו מוצרי ה iMac לא שכחו מאחור וגם הם רועננו.

imac2

למי שלא מכיר, ה-iMac הוא המחשב בתוך מסך או מה שנקרא All-In-One Computer ואפשר להשיג אותו בשני גדלים לבחירה (20" או 24"). דגם ה-20 אינטצ' מגיע עם מעבד Core2Duo 2.66Ghz, 2GB DDR 3 (אפשרות לשדרוג עד 8 גיגה) הארד דיסק של 320 גיגה, כרטיס מסך GeForce 9400M עם 256Mb של זיכרון משותף וכונן SuperDrive במהירות של X18 (הקיצר צורב DVD/CD לכל דבר ועניין). בנוסף לכך  שהמסך מחובר ישירות למחשב (מעניין איך), אפל מכניסים את יציאת ה Mini DisplayPort למי שרוצה לחבר מסך נוסף. גירסא זאת נמכרת במחיר של החל מ-1199 דולר. כפי שזה נראה אפל לאט לאט מעלימים את קו המוצרים של ה20 אינטש.

דגם ה-24 אינצ' מגיע עם אותו כרטיס מסך של דגם ה-20 אינטצ' אבל הזיכרון משתדרג ל- 4GB DDR3 ודיסק קשיח של 640GB. מחירו יתחיל מ-1499$.

המוצר האחרון שקיבל עידכון קטן ששווה איזכור הוא Macbook Pro בגירסת ה 15 אינטש.

macbookpro

כן, העידכון הוא מזערי שכן אפל החליפה רק את המעבד בשידרוג קל בלבד. הוא יעבוד מעתה במהירות של 2.66Ghz במקום 2.53Ghz שבדגם הקודם וזה ללא שינוי במחיר (החל מ 2499 דולר).

macbookprohero

למי שלא מעודכן, מחשב זה מתהדר ב-2 כרטיסי מסך (כן כן),  וישנה אפשרות לבחור עם איזה כרטיס לעבוד (GeForce 9400M או להשתדרג ולעבוד עם הכרטיס העצבני יותר GeForce 9600M GT).

שאר המפרט מדבר על דיסק קשיח 320GB ו-4GB זיכרון פנימי DDR3 במהירות 1066Mhz. (מקור)