אפל הכריזה על תוכנית ריקול (Recall) להחלפה סדרה של מטענים שיוצרו עבור מכשירי ה-iPhone השונים שנרכשו בין אוקטובר 2009 לספטמבר 2010, לאחר שנתגלה כי במקרים נדירים המטען עלול להישרף בשל חימום יתר ולהוות סיכון בטיחותי למשתמשים בו.

המטען סופק ב-37 מדינות באירופה כולל בישראל עבור מכשירי ה-iPhone 3GS, iPhone 4 ו-iPhone 4S וכן נמכר גם בנפרד. את המטען ניתן לזהות על ידי התבוננות בכיתוב שבחלקו הקדמי, ומדובר בדגם אשר על פי הערכות נמכר במיליוני יחידות.

כך תזהו
חלק לא קטן ממכשירי ה-iPhone שבישראל מגיעים מאירופה, כך שאם יש לכם חשש כי גם המטען שלכם הוא בין החשודים, תוכלו לזהות זאת בקלות על ידי הכיתוב Model A1300 המופיע באזור התקע של המטען וסימון נוסף הוא הלוגו של CE בצבע אפור מלא. באפל אומרים כי הדגם הישן A1200 והדגם החדש יותר A1400 (עם לוגו ה-CE בצבע אפור בהיר) הינם תקינים ולא מושפעים מהתקלה.

apple-a1300-recall_story

אפל תחליף את המטענים בכל חנות רשמית או חנות מורשית של החברה באירופה. לגבי ישראל עדיין לא נמסר מ-iDigital האם וכיצד יבצעו החלפות ובכל מקרה, אנו ממליצים למי שיש ברשותו את המטען המדובר להפסיק ולהשתמש בו.

עדכון: איידיגיטל: יוחלפו מטענים גם בישראל

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.