חיבור ה-30 פין של אפל הוא הסטנדרט בכל המכשירים שלה מאז האייפוד הראשון ועד לאייפד האחרון, אך האם אנחנו בדרך לעידן חדש של חיבור USB אחר ל-iDevice? ע"פ השמועות שרצות לאחרונה, עושה רושם שבאייפון 5 (ואולי אפילו באייפד 3) אנחנו נזכה לראות זאת.

חיבור ה-30 פין הוא חיבור ה-USB הכי גדול שיש כיום, בהשוואה ל-microUSB הדקיק שיצרניות האנדרואיד משתמשות בהם, ועל כן הוא תופס הרבה מקום בהשוואה למתחרים. אפל ידועה ברצון שלה לנצל כל מילימטר פנוי בכל המכשירים שלה כדי להכניס דברים אחרים שיועילו למכשיר עצמו. אם באייפון 4 היא הוציאה את האנטנה החוצה אל פס המתכת והחליפה ל-microSIM בכדי לשים סוללה חזקה יותר, את מסך הרטינה עם התאורה החזקה שלו וחיישן מצלמה גדול יותר, כנראה שהיא תעשה זאת גם כאן.

ההשערה לגבי הקטנת החיבור ה-USB של האייפון מתקשר, איך לא, לחידושים העתידיים שצפויים לצאת באייפון 5. כמו שידוע לנו, תדרי הרדיו של הדור ה-4 (LTE) צורכים יותר מקום בין ברכיבי המכשיר ועושה רושם שאין בכוונה של אפל "להתפשר" על העיצוב ולשנות אותו כפי שעשו סמסונג עם הנקסוס ונוקיה עם הלומיה. במקביל אפל גם ממתינה לערכת שבבים קטנה יותר בכדי להרוויח אפילו עוד יותר, שיבואו לטובת דברים אחרים (סוללה חזקה יותר, חיישן מצלמה 12MP וכו'). הקטנת החיבור ה-USB תתן להאפל עוד (יחסית) הרבה מקום בכדי להכניס את כל הדברים האלה למקשה אחת.

קרא עוד:  גוגל תקדם את צילום הלילה של Pixel באנדרואיד Q

הבעיה היחידה היא כמובן צפויה להיות בכל התאימות של האביזרים הנלווים לאייפון הבא, שיאלצו לעבור שוב בפס הייצור מחדש כדי שיותאמו לחיבור החדש. אם לנו זה יספק מכשיר אייפון יותר איכותי, אנחנו האחרונים שנתלונן. ומי יודע: אולי נופתע ונגלה חיבור microUSB באייפון הבא? (מקור)

תמונה: Bruno Andrade Sch cc flickr