טעות מוזרה של אפל (Apple) הובילה לכך שפרצת אבטחה במערכת ההפעלה iOS שכבר תוקנה בעבר, חזרה לפתע לפעול – והחברה נאלצה לשחרר עדכון נוסף בכדי לחסום אותה מחדש. המדובר בפרצה המאפשרת לאפליקציות להשיג גישות שאינן אמורות לקבל לקבצים והגדרות מערכת ההפעלה. זו דווחה במקור לפני חודשים ותוקנה בגרסה 12.3 של מערכת ההפעלה שיצאה במאי, אך משום מה עדכון 12.4 שהופץ כחודש לאחר מכן שב וכלל את אותה הפרצה בדיוק.

בצד השלילי, הפרצה הזו עשויה לאפשר לאפליקציות זדוניות להתקין ללא ידיעת המשתמש נוזקות (Malware) שיציגו פרסומות בלתי רצויות, או יעבירו הלאה מידע אישי אודות הרגלי שימוש. בצד החיובי, מדובר גם בפרצה שאותה ניתן לנצל לצורך Jailbreak, כלומר התקנת אפליקציות בלתי רשמיות שלא דרך ה-Appstore, ושינויים במערכת ההפעלה שאותם אפל לא מאשרת בדרך כלל.

כך או כך, בגרסה 12.4.1, שאותה הפיצה אפל השבוע, הפרצה שוב תוקנה. אפל אפילו בחרה להודות למפתח בשם Pwn20wnd שגילה כי ניתן שוב להתקין אפליקציות Jailbreak על המכשיר. המפתח עצמו דווקא ממליץ למשתמשים להשאר עם גרסה 12.4 כדי שיוכלו להמשיך ולהתקין כל אפליקציה שהם רוצים, אך המלצה זו כאמור גם חושפת את אותם משתמשים לסיכוני אבטחה חמורים וכנראה לא משתלמים, בוודאי למשתמש הממוצע.