אפל (Apple) העלתה במפתיע את מחירו הרשמי של טאבלט ה-iPad Pro בארה"ב ב-50 דולרים, בכל הדגמים למעט דגמי הבסיס הכוללים 64 ג׳יגה-בייט זיכרון בלבד. דגם iPad Pro עם מסך בגודל 10.5 אינץ׳ ו-256 ג׳יגה-בייט עלה עד יום שלישי האחרון 749 דולרים, וכעת מחירו עומד על 799 דולרים. טאבלט זהה עם 512 ג׳יגה-בייט נמכר ב-949 דולרים, וכעת מחירו עומד על 999 דולרים. גם דגמי ה-12.9 אינץ׳ בעלי נפח זיכרון של 256 ו-512 ג׳יגה-בייט, נמכרים כעת ב-949 ו-1,149 דולרים במקום 899 ו-1,099 דולרים, בהתאמה.

עליית מחירים דומה התרחשה גם בחנויות הרשמיות של אפל באירופה, וסביר להניח שתתפשט גם ליתר העולם – ולישראל. שינוי התמחור התרחש במקביל לאירוע ההכרזה על מכשירי האייפון החדשים, ומאחר ואפל לא דאגה להוציא הודעה רשמית בנושא לא הייתה כל התייחסות לכך בעיתונות הטכנולוגיה (שהייתה מן הסתם עסוקה ברשמים מהאייפון X החדש), עד שבאתר MacRumors הבחינו במקרה בשינוי.

אפל איננה מעלה לעתים קרובות את מחיריהם של מוצרים קיימים, ולא דאגה להסביר מדוע חרגה ממדיניותה במקרה זה. ההערכות בתעשייה הן שמחירי רכיבי הזיכרון (NAND) זינקו במהלך החודשים האחרונים, עד לרמה שבה החברה בחרה שלא לספוג עוד את הפסד הרווחים. ייתכן גם שבאפל מעוניינים לעודד את הלקוחות לרכוש דווקא את דגמי הבסיס שמחירם לא עלה, לעומת דגמים בעלי נפח זיכרון גדול, שכאמור הפכו יקרים ומורכבים יותר לייצור בשל החוסר בשבבי זיכרון בשוק.