למרות הירידה ברווח הנקי ולעומתם עלייה בהכנסות, אפל מציגה רבעון המכה את התחזיות בכל הקשור במספרים: 37.4 מיליון מכשירי אייפון נמכרו ברבעון האחרון (וזה כולל את דגמי ה-4, 4S ו-5), כמיליון יחידות יותר מהציפיות. גם בגזרת האייפד נרשמה עלייה וכי למעלה מ-19.5 מיליון יחידות נמכרו ברבעון כולל מכשיר האייפד מיני שהושק ברבעון זה. בתחום הנגנים, האייפודים אפל רשמה מעט ירידה בהשוואה להערכות וכי מכרה 5.6 מיליון יחידות ומחשבי מק מעט פחות מ-4 מיליון יחידות.

אפל חשפה גם נתונים על חנות האפליקציות, וכי למעלה מ-45 מיליארד הורדות בוצעו מהחנות עד היום, קפיצה של 5 מיליארד מאז הרבעון הקודם. שירות ה-iCloud של החברה משרת 300 מיליון משתמשים, כ-50 מיליון משתמשים יותר מאז רבעון שעבר.

טים קוק: אנחנו עוד נפתיע
מנכ”ל אפל טים קוק עליו נפוצו השבוע שמועות על החלפתו, דיבר קצת על העתיד הצפוי להגיע. תחילה הכחיש את השמועות כי אפל תגדיל את מסך המכשיר לעבר ה-5 אינצ’: “אנחנו לא נשיק מסך גדול יותר לאייפון בשל הפשרות הנדרשות”, זאת קוק אמר לאחר שפירט את היתרונות הרבים שיש לדבריו למסך הנוכחי :“לאייפון 5 יש את המסך הטוב ביותר בתעשייה.”, “רזולוציה, איכות הצבע, בהירות, רפלקטיבי, צריכת חשמל, תאימות עם אפליקציות ועוד”. על המתחרים הוא אמר כי הם נאלצו להתפשר כדי לייצר מסך גדול וכי מסכי האנדרואיד מגיעים עם מסכים מאכזבים.

קרא עוד:  לא צריכים טובות: FBI הצליח לפרוץ למכשיר iPhone 11 Pro

ומה לגבי מוצרים חדשניים כפי שמעריצי אפל מצפים? “הצוותים שלנו עובדים מאוד קשה על מספר מוצרים מדהימים עם חומרה חדשה, תוכנה ושירותים ואנחנו מאוד מתרגשים להציג לכם את המוצרים שבקנה”.

זהו היה רבעון קריטי במיוחד לאפל בהיסטוריה של החברה. שווי המנייה ירד בכ-40 אחוז מאז חודש ספטמבר האחרון אשר עמדה על $705 בתקופת השיא. “הדבר החשוב ביותר מבחינתנו עבור אפל הוא תמיד ליצור מוצרים חדשניים”, סיכם קוק.