לא תרגישו בהבדל, מקדימה

ברשותכם אייפון 5s ומטה ולא הצלחתם לעדכן למערכת ההפעלה iOS 9.3 ששוחררה ביום חמישי? אתם לא לבד. אפל (Apple) משכה את עדכון הגרסה החדש למכשירי אייפון 5s ואייפד 2 בשל בעיות אקטיבציה – והחזירה לפני מספר שעות.

מספר שעות לאחר ששחררה את עדכון גרסה 9.3, הצטברו בפורומי התמיכה של אפל תלונות כי העדכון גורם למכשירים ישנים יחסית כדוגמת האייפון 5s והאייפד 2 להיכנס ללופ של שגיאה בעת הכנסת פרטי ה-Apple ID זאת למרות כי הסיסמה שהזינו נכונה. במילים אחרות: בעלי המכשירים המדוברים לא יכלו להשתמש במכשירם לאחר עדכון הגרסה.

בשל התלונות שהצטברו, פרסמה אפל הבהרה כיצד יש לנהוג לאחר עדכון הגרסה בכדי למנוע את השגיאה המדוברת. משלא הועיל הדבר, עצרה כאמור את הפצת העדכון, כשמרבית המכשירים שכן הצליחו לעדכן נתקעו ללא האפשרות לאקטב את מכשירם. כעת, מספר שעות לאחר עצירת העדכון, משחררת אפל פעם נוספת את גירסת 9.3 כשזו הפעם נושאת את מספר מהדורה 13E236.

אם כבר הספקתם לעדכן לגרסה המדוברת ונתקעתם במסך האקטיבציה, יש לחבר את המכשיר לתוכנת האייטונס במחשב כשהיא, מצידה, תציע לכם לעדכן גרסה בשנית ובכך להיחלץ מהשגיאה. בנוסף, אם טרם עדכנתם לגרסה המדוברת ואינכם מוצאים את העדכון דרך מערכת העדכונים מהאוויר, יש לאפס את הגדרות המכשיר (הגדרות>כללי>איפוס>איפוס הגדרות) או לחלופין לבצע את העדכון דרך תוכנת האייטונס.

עברית שפה קשהSiri Hebrew

iOS 9.3 מביאה את בשורת העוזרת הווירטואלית בעברית כמו גם את "מצב לילה" להפחתת האור הכחול ועייפות העיניים בעת קריאה בחושך. לראשונה מאז ששוחררה העוזרת הוירטואלית במגוון שפות, מגיירת אפל את סירי ומעניקה תקווה מסוימת למחזיקי המכשירים בארץ.

קרא עוד:  עדיין לא הסוף: HTC תעדכן את מכשיריה ל-Pie ותכריז על טלפון חדש בקרוב

מבדיקה שלנו נראה כי אכן סירי מסוגלת להבין את רצון המשתמש, אך מדי פעם מפספסת ונתקלת בקושי מסויים להבין את מה אנחנו בדיוק רוצים ממנה. יש לזכור כי כאשר סירי שוחררה לראשונה באנגלית בלבד בגרסת 5.0 ולמכשירי האייפון 4s בשנת 2011, גם משתמשים אלו נתקלו בלא מעט קשיים וחוסר הבנה מצד העוזרת.

חשוב לזכור כי בכל תהליך שכזה הטמעת שפה חדשה היא תהליך ארוך שיכול לקחת גם זמן רב – לעתים גם מספר עדכונים עד אשר סירי תבין את כל השאילתות.