על-פי פטנט שרשמה חברת אפל לאחרונה ייתכן כי החידוש במכשירי הדור הבא, או הבא אחריו, יגיע בדמות מסך מגע רגיש ללחץ.

מכשיר האייפון הראשון של אפל, כלל לראשונה מסך אשר תומך במחוות רב-מגע (Multi-Touch), מאז המתחרים הספיקו לאמץ את הטכנולוגיה במהירות והיא כבר אינה מבדלת את המוצרים של החברה מקופטרינו. אך ייתכן כי לאפל יש אס חדש בשרוול. במשרד הפטנטים האמריקאי אושר לחברה פטנט מספר 8,581,870 אשר מתאר כפתור רגיש ללחץ – במסמך מתואר שימוש בכפתור אשר יכול לבצע פעולות שונות בהתאם לדרגת הלחץ שמפעיל עליו המשתמש. ברוב המסך מוצג כפתור פיזי אך לקראת סופו מצויין כי יכול להיות שימוש גם בכפתור אשר מוצג על המסך, יש לציין כי מסך הכפתור הרגיש ללחץ לא יהיה בלעדי רק למכשירים הניידים של החברה וכי הפטנט מכסה גם מחשבים ונגני מדיה.

הפטנט החדש של החברה יצטרף למספר חידושים קטנים שהכניסה אפל במכשיריה, שהאחרון שבהם כלל צירוף של קורא טביעת אצבע על כפתור ה'בית' של מכשיר האייפון (iPhone). בנוסף בשנה שעברה כללה החברה במכשירי האייפד מיני (iPad Mini) טכנולוגיה אשר מתעלמת מנגיעות במסך שנובעת כתוצאה מאחיזה בשוליים הדקים של המכשיר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.