ה-Wall Street Journal, מקור אמין יחסית לתחזיות טכנולוגיות, חושף את תכניותיה של אפל (Apple) עבור מכשירי ה-iPhone עליהם תכריז החברה לקראת סוף השנה הנוכחית. נראה כי בכל הנוגע לדגמי 2019 תכניות החברה כבר חקוקות בסלע, בעוד שעבור 2020 עדיין לא נתקבלו החלטות סופיות – ויש לאפל עדיין זמן לשינויים דרמטיים (אולי בעקבות המכירות החלשות יחסית השנה).

בסך הכל תכריז אפל השנה על שלושה דגמים חדשים, ובדומה ל-2018 גם הפעם אחד מהם יהיה דגם זול יחסית בעל מסך LCD, והשניים האחרים יקרים יותר ועם מסכי OLED. הדגם המוזל, ממשיך דרכו של ה-XR, ישודרג למערך צילום כפול עדשות, בעוד שהדגם היקר והגדול בחבורה (יורשו של ה-XS Max) יזכה למערך צילום חדש לגמרי בעל שלוש עדשות. הדיווח איננו כולל פירוט על השימוש אותו מייעדת אפל לעדשה השלישית.

בנוסף, מתוך רצון להוזיל עלויות, עשויה אפל להסיר ממכשירי האייפון החדשים את חיישן זיהוי עוצמת הלחיצה שאפשר את תכונת 3D Touch. בשנת 2020 צפויה אפל להפסיק באופן מוחלט את ייצורם של מכשירי אייפון בעלי מסך LCD, ולעבור להתבסס על מסכי OLED בלבד, ויש גם דיווחים כי היא עד אז היא גם תסיר את המגרעת. למרות שאפל שומרת, כמובן, על סודיות מלאה בנושא, סביר להניח כי ההכרזה הרשמית על מכשירי האייפון החדשים תגיע בחודש ספטמבר.