עם התפתחותה של הטכנולוגיה נוכחנו לדעת שניתן לעשות הכל בעזרת הסמארטפון שנמצא אצל כל אחד ואחת מאיתנו. האפשרויות הן בלתי מוגבלות, כמו גם מספר החידושים שגדל בקצב מתמיד. אייפון שישלוט על מזגן או על מנורה זה כבר פאסה, כי בקרוב נוכל לשלוט על כל הבית שלנו באמצעות כמה הקשות והקלקות פשוטות.

עפל פי הדיווח שהתקבל מהבלוג הטכנולוגי The Verge שהתבסס על המגזין Financial Timesמתכוננת אפל להציג מספר חידושים בכנס המפתחים השנתי שיערך ב-2 ליוני 2014, כשהבולט שבהם תהיה מערכת חכמה שתוכל לשלוט מהאייפון על כל הבית, שבאמצעותה יוכלו המשתמשים להדליק ולכבות את האור, להפעיל את האזעקה, לפתוח את שער החנייה ועוד. עוד מוסר הדיווח כי אפל כבר יצרה קשר עם מספר חברות בעלות שם בארה"ב שיפתחו ויתכננו עבורה את המוצרים הייעודים עליהם אפל תפקח בעצמה. המוצרים שיתוכננו עבור הבית החכם יזכו לסלוגן Made For iPhone, בדיוק כפי שזו נוהגת לעשות כיום עם כל מוצריה הנלווים.

לא ברור לפי שעה כיצד בדיוק תפעל המערכת החכמה או מה בדיוק יהווה גורם הקישור בין המערכת למוצרים החכמים, אך גורמים מעריכים כי אפל תשתמש בטכנולוגיית ה-iBeacon (מערכת ניווט בתוך מבנים), המוטמעת במערכת ההפעלה השביעית וכבר מופעלת במספר חנויות ברחבי ארה"ב, זאת על ידי התממשקות של אחד עם השני באמצעות הרשת האלחוטית הביתית. סברה אחרת טוענת כי ייתכן והמערכת החכמה תקושר באמצעות טכנולוגיית ה-NFC- אותו שבב המשמש להעברת קבצים בצורה אלחוטית במרבית המכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד- לו משתמשי אפל מייחלים שנים רבות, שלפי השמועות הגורסות כבר יהווה חלק בלתי נפרד מהאייפון הבא.

קרא עוד:  חדש: Switcher Touch - מתג חכם לדוד החשמלי

זוהי אינה הפעם הראשונה בה אפל פורצת את מערכת ה-iOS אל מחוץ מכשיריה הבלעדיים: לפני כחודשיים, השיקה את מערכת CarPlay-מערכת בידור לנהג באמצעותה יוכל לשלוט על מכשיר האייפון שברשותו באמצעות פקודות קוליות בלבד ויכולת הצגה של מספר אפליקציות בצג הקבוע שברכב. היא מצטרפת למעשה לחברת מיקרוסופט שהציגה מערכת דומה לפני כחודש. גם הענקית גוגל אינה נחה על זרי הדפנה: מוקדם יותר השנה רכשה את חברת Nest שמתמחה בייצור טרמוסטטים וגלאי עשן-כך שסביר להניח שענקית התוכנה מתכננת אף היא צעד דומה עבור הבית החכם העתידי.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.