אפל (Apple) עובדת בחודשים החודשים באופן אינטנסיבי להכניס את שירות התשלומים החדש שלה ברחבי ארה”ב, אולם נראה כי שבועות בודדים לאחר השקת מכשירי ה-iPhone 6 החדשים התומכים בשירות, היא נתקלת בבעיות שאולי לא חשבה עליהן.

לפי דיווחים ברשת, Apple Pay, שירות התשלומים החדש של אפל המבוסס על תקשורת ה-NFC נדחה לשימוש ברשתות הפארם הגדולות בארה”ב, CSV ו-Rite Aid אשר בחרו להעדיף פתרון אחר. לפי ציוץ של אחד העובדים, CSV החליטה לבטל את תקשורת ה-NFC בקופות כך שלא ניתן יהיה לשלם דרך השירות של אפל, וגם לא באמצעות Google Wallet, אשר גם הוא משתמש בדרך התקשרות זו.

כפי הנראה, הצעד נבע מהעובדה כי שתי הרשתות חברות בקבוצה המקדמת מוצר מתחרה, CurrentC, אשר פועל על עקרון דומה אך ללא שימוש בטכנולוגיית NFC, ובמקום זאת משתמש בקוד QR המשתלב עם כרטיס חבר, נקודות בונוס ופעילויות נוספות שיש לרשתות גם שליטה רחבה. בין הרשתות אשר חברות בקבוצה אפשר למנות גם את רשתות הכולבו Target ו-Walmart, ענקית רשתות החשמל Best Buy וחברות המזון והמוצרים Kmart ו-Seven Eleven, אולם כרגע אלו עדיין תומכות ברכישה דרך השירות של אפל ועוד לא ברור האם הצעד של רשתות הפארם ימשיך לעבר רשתות נוספות.

נראה כי אפל פתחה צוהר למלחמה חדשה, על שירותי התשלום בנייד וכי עוד מוקדם לדעת כיצד זה יסתיים. אנחנו רק מקווים שזה יגיע גם במהרה גם אלינו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.