בית משפט בארצות הברית פסק על חברת אפל ׁ(Apple) לפצות ב-532.9 מיליון דולר את חברת Smartflash, חברה קטנה בטקסס שמתמחה ברישום פטנטים, בגין הפרת זכויות יוצרים. לפי כתב התביעה, שדרש במקור 852 מיליון דולר, אפל העתיקה שלושה פטנטים מבית היוצר של Smartflash – פטנטים שקשורים לניהול זכויות דיגיטליות (DRM), אחסון מידע וצורת תשלום – והשתמשה בהם ללא רישיון ב-iTunes, זאת לאחר שהם הוצגו לפני עשר שנים בפני אחד מעובדי אפל, שכיום משמש כראש חטיבת האבטחה בחברה.

אפל, מצדה, טענה כי בכירי מפתחיה עבדו במשך שנים על הפטנטים בעצמם, וכי הם שווים לכל היותר 4.5 מיליון דולר. "לסמארטפלאש אין מוצרים, אין עובדים, היא לא יוצרת מקומות עבודה, לא נוכחת בשוק ולכן היא מנצלת את מערכת הפטנטים כדי לקבל כסף עבור טכנולוגיה שמישהו אחר המציא", טוענים באפל, שמתכננת לערער על פסק הדין. "אנחנו מסרבים לשלם לחברה על משהו שפיתחנו בעצמנו, ולצערנו אין לנו ברירה אלא להמשיך לפעול משפטית".

Smartflash, יש לציין, מנהלת תביעות נוספות מול גוגל (Google) ואמזון (Amazon) בגין אותן הפרות ממש, וכעת שהסתיים המשפט מול אפל, צפויה החברה להגיש תביעה נוספת גם נגד סמסונג (Samsung).