אפל (Apple) הודיעה היום (ג') כי תקיים את אירוע המפתחים השנתי שלה, ה-WWDC 2018, בחודש יוני הקרוב בין התאריכים 4 ל-8 ביוני. החברה צפויה לחשוף שלל עדכונים בנוגע למערכות ההפעלה שלה ובראשם ה-iOS 12 למכשירים הניידים.

באירוע המפתחים של שנה שעברה בחרה אפל להציג לראשונה גם מוצרי חומרה חדשים כמו רמקול ה-HomePod, דגם חדש ל-iMac Pro וכמו כן את גרסת iOS 11 למכשירים, macOS High Sierra למחשבים ו-watchOS 4 לשעון החכם שלה. עם זאת, השנה לא ברור האם החברה תחשוף גם מוצרים חדשים, אבל כן ישנן שמועות על מהדורה מוזלת למחשב ה-MacBook שלה.

בכל הנוגע ל-iOS 12, הדיווחים עד כה טענו כי החברה תתמקד השנה ביציבות ואמינות של המערכת, זאת לאור תלונות רבות מהרגיל על באגים, תקלות וחוסר יציבות ב-iOS 11 מצד המשתמשים. הערכות כי רבים מהחידושים הגדולים שהיו מתכוננים עבור גרסה זו, כדוגמת עיצוב חדש לעמודי הבית ואפליקציית תמונות חכמה, יידחו ל-2019, זאת כדי להחזיר את היציבות למערכת.

חידוש משמעותי אחד שכנראה יגיע בכל זאת השנה הוא תמיכה באפליקציות המסוגלות לפעול הן במכשיריה הניידים של אפל, והן במחשבים אישיים מבוססי macOS. בנוסף, צפויה החברה להציג אנימוג׳י (Animoji) חדשים, ותכונה זו תגיע גם למכשירי iPad שיושקו השנה עם מצלמת Face ID משלהם.

מפתחים המעוניינים להגיע ל-WWDC 2018 יאלצו לשלם לא פחות מ-1,599 דולרים לכרטיס, זאת במידה ואכן יצליחו במסגרת הגרלה שתערוך אפל שאליה יוכלו להירשם ב-22 במרץ.