באירוע ההכרזה שנערך הערב, חשפה אפל (Apple) את הדור הבא לטלפון החכם: ה-iPhone 11, iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max.

אפל פתחה ואמרה שה-iPhone XR משנה שעברה היה ה-iPhone הפופולרי ביותר, ונראה שבחברה לא מתכוונים לוותר עליו, לכן iPhone 11 הוא המשך ישיר שלו: למרות שאין אות בשם שלו המרמזת על כך שמדובר בדגם מוזל, ה-iPhone 11 מגיע עם מסך LCD בגודל 6.1 אינץ', עם מסגרת אלומיניום וגב מזכוכית, ושלל צבעים – בדיוק כמו ה-iPhone XR. השינוי העיצובי היחיד הוא שתי המצלמות בגב המכשיר במקום אחת, וצבעים חדשים.

למצלמת ה-12 מגה-פקיסל מה-iPhone XR מתווספת מצלמת עדשה-רחבה באיכות 12 מגה-פיקסל נוספת לביצוע זום של עד פי 2, כאשר בעת צילום וידאו ניתן לעבור בין שתי העדשות בלחיצה. בנוסף, מצב ה-Portrait, שהיה זניח יחסית ב-iPhone XR, קיבל שיפור וכעת יזהה בעלי חיים ולא רק בני אדם. למצלמה מתווסף מצב לילה חדש, וכמו כן אפשרות לצילום ברזולוציית 4K ובקצב של 60 פריימים לשנייה, וכן מצב לצילום בהילוך איטי. גם המצלמה הקדמית של iPhone 11 שופרה לעדשה רחבה באיכות של 12 מגה-פיקסל, וכן נוספו לה יכולות לצילום ברזולוציית 4K ובקצב של 60 פריימים לשנייה וצילום בהילוך איטי.

ל-iPhone 11 גם שבב חדש, ה-A13 Bionic, אשר לטענת החברה הוא המעבד (CPU) והמעבד הגראפי (GPU) הכי מהיר בטלפונים כיום. היכולות של המעבד הוצגו על Pascal's Wager, משחק חדש ועתיר בגרפיקה שיעלה שיועלה לחנות בקרוב.

>> ואיך הדגמים המתקדמים? אפל הכריזה על iPhone 11 Pro ו-iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 חסין מפני מים עד לעומק 2 מטרים בתקן IP68 (בשונה מה-iPhone XR בתקן IP67). חיי הסוללה שלו התארכו בשעה לעומת אלו של ה-iPhone XR, והוא מגיע עם מערך זיהוי פנים (Face-ID) משופר.

iPhone 11 יעלה להזמנה מוקדמת ביום שישי ה-13 בספטמבר ויגיע לחנויות ב-20 בספטמבר. מחירו ההתחלתי יהיה 699 דולרים והוא יגיע בשלל צבעים: ירוק, סגול, לבן, כחול, צהוב, שחור ואדום.