בשורות מצוינות לאנשים שאוהבים דברים בחינם, או להורים שהילדים שלהם חוגגים על חשבון ה-Apple ID: חברת אפל (Apple) הודיעה על שינוי מדיניות ההחזרים שלה ברכישות שהתבצעו דרך אייטונס (iTunes), ועל חלון של 14 ימים במהלכם אפשר להחזיר רכישות שבוצעו, כולל אפליקציות, ספרים אלקטרוניים או מוזיקה, תמורת החזר כספי מלא – בלי צורך לציין סיבה מיוחדת.

עד כה, בקשות להחזרים כספיים שנשלחו לאפל טופלו כל מקרה לגופו, ואילו עכשיו ניתן לעשות זאת באופן רשמי וחוקי דרך תוכנת האייטונס. יחד עם זאת, ראוי לציין שבמקרים של רכישות וקבצים שהורדו כבר למחשב שלכם, אפל רשאית לסרב לבקשת ההחזר במידה ופתחתם את האפליקציה או הספר. כלומר, כשם שבחנות פיזית עשויים לסרב לקבל בחזרה מוצר שאריזת הניילון שלו נפתחה, כך גם אפל סטור שומרת לעצמה את זכות לא להחזיר את כספם של אנשים שהורידו אפליקציות כמו משחקים למשל, סיימו את כל השלבים וכעת מבקשים להזדכות עליהם. ביתר האפליקציות לא צפויה להירשם בעיה, מה שאומר שכעת ניתן לנסות אפליקציה לשבועיים לפני שמתחייבים על רכישה סופית שלה.

במקרה של מוזיקה, לעומת זאת, עניינים עשויים להיות יותר מסובכים כיוון שקבצים פיזיים שכבר הורדתם למחשב שלכם לא יכולה אפל למחוק, אלא רק להסיר אותם מהענן. מה שאומר שסביר להניח שלא מעט משתמשים פשוט יורידו את המוזיקה שלהם ויתחילו לשתף אותה ברשת. בעיה נוספת שעלולה לצוץ היא נתונים לא מדוייקים בטבלת שוברי הקופות של אייטונס, שלא ישקפו מקרים בהם מוזיקה, סדרת טלוויזיה או סרט נקנו ואז הוחזרו.

קרא עוד:  מסתמן: iOS 13 תהפוך את האייפד למחשב נייד לכל דבר

התקנות החדשות תקפות רק באירופה (ולא בישראל או בארה"ב, יש לציין), ואפל ממש לא עושה את זה מטוב ליבה: תקנות חדשות בנוגע להחזרת מוצרים במדינות של האיחוד האירופי נכנסו לתוקפן בחודש יוני השנה, ואפל כנראה פשוט מיישרת קו כמו עם גוגל. יחד עם זאת, תמיד אפשר להגדיר ידנית את החשבון שלכם באייטונס לחנות של אחת ממדינות אירופה וליהנות גם אתם מהתקנות החדשות.