הערב תקיים אפל אירוע הכרזה בסן פרנסיסקו, בו תכריז ככל הנראה על דור ההמשך של ה-iPad ושל ה-iPad Mini, על עדכון למערכת ה-OS X ועל מחשבי MacBook Pro חדשים. השאלה הגדולה היא – מה אנחנו באמת יודעים על האייפדים החדשים? סיכום לקראת מה שאנחנו צפויים לראות.

iPad 5
נתחיל מהטאבלט הקלאסי של אפל, ה- ה-iPad הרגיל. זהו כבר האייפד החמישי במספר בשושלת הטאבלטים של אפל, ולמרות ששום דבר לא מבטיח לנו שהוא ייקרא "iPad 5" (כזכור, האייפד 3 נקרא על ידי אפל בעת הכרזתו "The New iPad"), הוא צפוי להמשיך את קודמיו ולהגיע גם הוא עם מסך רטינה בגודל 9.7 אינץ'. על פי השמועות, אחד השינויים הגדולים בדור האייפד הקרב ובא יהיה העיצוב. כבר חודשים רבים שהרשת מוצפת בתמונות הגורסות כי האייפד החדש צפוי להיראות שונה מקודמיו ולהגיע עם מעטפת אלומיניום. במידה ושמועות אלו אכן נכונות, זה אומר שבפעם הראשונה מאז הכרזת האייפד 2 במרץ 2011, אפל עומדת לעצב מחדש את האייפד.

ככל הנראה, עיצובו של האייפד החדש יהיה יותר דומה לעיצובו של האייפד מיני, ובנוסף, נאמר לא פעם כי האייפד 5 יהיה קל יותר מקודמיו ודק בכ-2 מ"מ. לאחרונה דלף גם סרטון המציג את הטאבלט דק יותר מקודמו בכ-2 מילימטרים, אך רחב יותר בכ-16 מילימטרים. בנוסף, נטען גם כי האייפד 5 יגיע עם מבנה כפתורי שמע שונה. כפתורי השמע הנוכחיים באייפד 4 מופרדים, ויש סיכוי שאפל תחליט לשנות את העיצוב ולהמשיך לשאוב השראה מהאייפד מיני ותחליט לעצב את כפתורי השמע באייפד החדש כמו באייפד מיני ובאייפונים החדשים. בנוסף, ישנן שמועות שהאייפד 5 יגיע גם בגרסה זהובה, לאור הצלחתו הרבה של האייפון 5S הזהוב.

קרא עוד:  אפל השיקה את macOS Catalina, עם גישה למשחקי הארקייד - וללא iTunes

 

מבחינת המפרט, האייפד 5 יגיע עם גרסה משופרת של מעבד ה-A7 המוצלח של אפל. לאחר כל השבחים שקיבל מעבדו של האייפון 5S, המגיע בארכיטקטורת 64bit, מן הראוי שאפל תשתמש בגרסה משופרת של ה-A7 באייפד החדש כמו שנהגה אפל לעשות בדורות הקודמים (A5X באייפד 3, A6X באייפד 4, A7X באייפד 5?).

לפי האנליסט מינג צ'י קו, שהוכיח את עצמו לא פעם באמינות דבריו לגבי מוצרי אפל, אפל ככל הנראה מתכננת לשפר את המצלמה באייפד החדש ולהגדיל את רזולוציית המצלמה מ-5 מגה-פיקסל ל-8 מגה-פיקסל. אפל אף אולי תוסיף לאייפד החדש חלק מטכנולוגיית המצלמה שקיימת באייפון 5S, כמו צמצם גדל יותר.

 

iPad Mini
כעת נעבור לאח הקטן, לאייפד מיני. האייפד מיני השני, שיקרא ככל הנראה iPad Mini 2 (אך ידוע כבר שאפל יכולים להפתיע ולקרוא לו The New iPad Mini), יגיע כמו קודמו עם מסך בגודל 7.9 אינץ', אך הפעם לפי השמועות גם אייפד זה יקבל את מסך הרטינה האיכותי, המגיע ברזולוציה של 2048×1536 וייתן לאייפד מיני החדש צפיפות מסך מכובדת מאוד של 324 ppi, כלומר פיקסלים לאינץ'. מבחינת עיצוב, האייפד מיני 2 צפוי להיראות כמו קודמו. האייפד מיני החדש אולי אף יהיה יותר עבה מקודמו, מאחר ומסך הרטינה דורש סוללה יותר עבה מהמכשיר.

מבחינת המפרט, vanugu, אומרות כי האייפד מיני 2 ככל הנראה יגיע עם מעבד ה-A6A6X שהיו באייפון 5 ובאייפד 4, ואולי אף יגיע עם גרסה של מעבד ה-A7. מבחינת המצלמה, קו מספר כי האייפד מיני 2 ישודרג כמו האייפד 5 – מצלמה שתהפוך מ-5 מגה פיסקל ל-8 מגה פיקסל וצמצם גדול יותר. גם מבחינת התוספות ישנן שמועות המתבססות על תמונות שהופצו ברשת המספרות כי האייפד מיני 2 יגיע עם סורק טביעות אצבע. שמועות אלו מתבססות על תמונה של האייפד מיני 2 עם סורק טביעות אצבעות שהודלפה, אך ישנן שמועות רבות שסוברות כי אפל החליטה לוותר על החיישן כך שחשוב לקחת את השמועות בעירבון מוגבל.

קרא עוד:  דיווח: אפל תשיק את iPhone SE 2 בתחילת השנה הבאה ב-399 דולרים

ומה עוד
האירוע של אפל לא יסתכם רק באייפדים, אלא יוכרז גם דור ההמשך של סדרת ה-MacBook Pro. השמועות גורסות כי אפל תכריז על Mac Pro בעל עיצוב חדש עם מעבדי ה-Haswell של אינטל. יתרה מזאת, ניתן לשער גם שגרסת ה-OS X החדשה תזכה לחשיפה רבה, במיוחד לאור העובדה כי הגרסה החדשה, או בשמה – mavericks, נמצאת כבר בגרסת GM ואפל ביקשה ממפתחים להגיש את העדכונים שלהם עבור גרסה זו של מערכת ההפעלה. בנוסף, ישנו סיכוי שנזכה לקבל גם גרסה חדשה לממיר של אפל, ה-Apple TV. זאת מאחר ולא ראינו כבר זמן רב שדרוג חדש למותג זה מפי אפל, ולאור הכותרת של ההזמנה לאירוע ההכרזה "We still have alot to cover", כלומר יש לנו עדיין הרבה מה לכסות – מה שמרמז על כך שאפל תנסה לכסות על מוצרים שאליהם לא התייחסה במשך זמן רב באירוע ההכרזה.

חשוב כמובן לציין שכל מה שכתוב פה בכתבה הינו בגדר שמועה ויש להמתין להכרזה הרשמית היום בערב. אנחנו נהיה שם.