מספר דיווחים שונים מאשרים כי, ייתכן, ומכשיר האייפון הבא יכלול זכרון עבודה (RAM) גדול יותר בנפח 2 ג'יגה ומערך המצלמות צפוי לעבור חיזוק משמעותי.

על-פי הדו"ח האחרון של KGI Securities, שסיפק בעבר הדלפות על מכשירי האייפון הבאים טרם הכרזתם הרשמית, צמד המכשירים הבאים של החברה, ה-iPhone 6S וה-iPhone 6S Plus, צפויים להוות את השינוי הגדול ביותר, אם כי לא שינוי עיצובי אלא בעיקר שינוי חומרתי. כך, לאחר שנמנעו במשך שנים להגדיל את כמות הזכרון העבודה, למעשה ממכשיר ה-iPhone 5 ועד היום – צפויה אפל לכלול במכשירים החדשים זיכרון עבודה כפול בנפח של 2 ג'יגה-בייט כמו גם את השבב החדש של החברה, ה-A9.

הדו"ח שופך גם מעט אור על מצלמות המכשיר, שכן גם בתחום הצילום נמנעה החברה מלהגדיל את כמות המגה-פיקסלים, אלא התמקדה בעיקר בהגדלת החיישן ובמספר אלמנטים נוספים המשפרים את איכות הצילום. כך, צמד המכשירים הבאים ייזכו כפי הנראה למצלמה אחורית בהבחנה של 12 מגה-פיקסל אם כי הדיווח אינו מוסר פרט נוסף אודותיו כמו גם על מצלמת הסלפי הקדמית. נציין, כי הפעם האחרונה בה הגדילה אפל את כמות המגה-פיקסלים, הייתה במכשיר ה-iPhone 4S שהושק לפני ארבע שנים.

פרט נוסף ומעניין אותו מגלה הדו"ח, מעלה השערה כי מסגרת האלומיניום העוטפת את המכשיר צפוייה לעבור חיזוק בכ-60 אחוז מהאלומיניום הקיים כיום במכשירי האייפון. ייתכן, כי ניתן לייחס השערה זו לפרשת ה-Bendgate, בה התעקמו, לכאורה, מכשירי ה-iPhone 6 Plus בעת הפעלת לחץ. בנוסף מאשר הדיווח כי ייתכן ומסך המכשיר יזכה לציפוי זכוכית הספיר החזקה, עלייה דיווחנו לפני מספר חודשים.

קרא עוד:  עדכוני אנדרואיד: נוקיה הכי מהירה, סמסונג איטית מדי

תכונה מעניינת נוספת אותה עשויים מכשירי האייפון הבאים להציג, מושאלת הן ממחשב המקבוק החדש של החברה והן משעון ה-Apple Watch. הדו"ח מעלה השערה כי אלו יזכו לתכונת ה-Force Touch, בה המכשיר מזהה את עוצמת הלחיצה של המשתמש ומגיב לכך בהתאם. לא יהיה מפתיע אולם אם כן תוצג התכונה הנוכחית במכשירים הבאים, שכן גם מכשירי האייפון כיום משאילים מספר אלמנטים ממחשבי המק של החברה. בנוסף, מעלה הדו"ח השערה כי מכשיר ה-iPhone 6C בעל מסך ה-4 אינץ' שייתכן ויהווה כתחליף למשתמשים המעוניינים במסכים קטנים, לא יושק השנה לצד צמד המכשירים.

לקראת סוף הדו"ח, מעריכים כי מכשירי צמד מכשירי האייפון הבאים ייזכו לקצב מכירות של כ-90 מיליון מכשירים בשנה הנוכחית, מספר חודשים בלבד לאחר השקתם הרשמית שצפוייה להיערך בספטמבר.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.