מחשבי ה-MacBook קיבלו את השדרוג: עוד לפני ההכרזה על ה-iPad Air וגרסת הרטינה ל-iPad Mini, אפל הכריזה גם על שורה של שדרוגים למחשבי ה-MacBook Air, ה-MacBook Pro.

MacBook Air
תחילה אלו מחשבי ה-Air אשר קיבלו את העדכון המתבקש למעבדי Haswell, אבל לא רק. חיי הסוללה שופרו באופן משמעותי, כ-20 אחוז תוספת בחיי הסוללה מה שמביא את הממוצע לכ-9 שעות עבודה לדגם ה-11.6 אינצ’ ו-12 שעות לדגם ה-13.3 אינצ’ בהשוואה לדור הקודם מבוסס Ivy Bridge. בפועל מדובר בעוד שלוש שעות ניגון וידאו ועוד 5 עד 8 ימי המתנה . עיצוב המחשבים עבר גם הוא שדרוג, וכעת הם יותר קלים ודקים יותר.

רזולוציית המסך לא השתנתה, בעוד דגם ה-11.6 אינצ’ עומד על 1366×768, דגם ה-13.3 אינצ’ מציג את אותה הרזולוציה המרשימה של 1440×900. הכרטיס הגרפי המכונה Iris GPU יספק למחשב עד 90 אחוז יותר ביצועים. מחירם יעמוד החל מ-$999 לדגם הקטן עם מעבד כפול ליבה Core i5 יחד עם 4GB זיכרון ו-128GB SSD, והדגם 13.3 מתחיל ב-$1099 למפרט דומה.

MacBook AIrMacBook Pro
זוג מחשבי ה-Pro של אפל עבר שדרוגים רבים: 9 שעות עבודה, Thunderbolt 2, תקשורת WiFi 802.11ac המהירה, וגם מסך הרטינה המפורסם. סיבת השינוי העיקרית היא כמובן מעבדי ה-Haswell של אינטל כאשר המחיר ההתחלתי עומד על $1299 למחשב הנייד בגודל 13 אינצ’ עם מעבד כפול ליבה 2.4GHz Intel Core i5 יחד עם 4GB RAM ו-128GB SSD ככונן אחסון.

קרא עוד:  לספור עד 16 (ליבות): AMD תשיק גם את Ryzen 9 3950X

הדגם הגדול יותר עם מסך ה-15 אינצ’ שומר על ממדים זהים אך משיל מספר דולרים ממחירו. הוא מתחיל ב-$1999 לגרסה הכוללת מעבד מרובע ליבה 2GHz Intel Core i7 מסדרת ה-Haswell כמובן, זיכרון 8GB RAM וגם 256GB SSD לאחסון פנימי. דגם זה גם יגיע עם גרפיקה של Nvidia כאופציה.

OS X Mavericks 
אפל גם הכריזה על השקת עדכון למערכת ה-OS X, בעדכון המכונה Mavericks אשר נחשפה ב-WWDC 2013 בחודש יוני השנה. המערכת מציעה שיפור בביצועים ובניהול הזיכרון, ולדברי אפל היא מסוגלת אף לסחוט עוד 90 דקות זמן עבודה ממחשבי ה-MacBook. מערכת הניהול הזיכרון החדשה המכונה Compressd Memory מבצעת דחיסה של נתונים באופן מיידי על גבי זיכרון המחשב, כך שהיא מאפשרת לאחסן יותר מידע על אותו כמות הזיכרון, או במילים אחרות: להגדיל את נפח הזיכרון מבלי לעשות שום שדרוג.

להפתעת רבים, העדכון יגיע בחינם לגמרי, ויתמוך במחשבי iMac, MacBook Pro ישנים משנת 2007 ואילך. חבילת תוכנות iLife הכוללת את iPhoto, iMovie, GarageBand, iWeb תוצע בחינם לכל מחשב Mac או מכשיר iOS.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.