בעוד שירות המוזיקה של ביטס זמין כיום בעיקר לקהל המשתמשים בארה”ב, ושירות iTunes Radio זמין אך ורק למשתמשים בארה”ב ובאוסטרליה, נראה כי שירות המוזיקה בסטרימינג יזכה להשקה בהיקף בינלאומי נרחב, כך לפי הדיווח של 9to5.

לפי הערכות, אפל תפעל להציג את השירות בכל המדינות בהן היא מפעילה את חנות ה-iTunes, מה שאומר שיתכן מאוד שמדובר בהשקה כמעט גלובלית של השירות. כמו כן עולה כי איטיונס רדיו יזכה לעדכון משמעותי עם שיפור בהיצע המוזיקה שהוא מציע, ויוצע גם הוא במדינות נוספות.

מוזיקה חברתית

לפני ימים ספורים אפל השיקה את הבטא השלישית של גרסה 8.4 לקהילת המפתחים שלה. בטא זו שכוללת מספר שיפורים ותיקוני באגים המתמקדים בעיקר בשינוי הכללי שאפל עושה לאפליקציית המוזיקה שלה, כחלק מהתמקדותה של החברה בתחום המוזיקה שיכלול את השקת שירות המוזיקה בסטרימינג חדש/מחודש וכן שיפורים ניכרים לאיטיונס רדיו.

בבטא זו התגלה בטעות פיצ’ר שצפוי להגיע לשירות המוזיקה בסטרימינג של אפל, בתוך תפריט ההגבלות (Restrictions) הנמצא תחת הגדרות->כללי, כאשר תפריט זה קיבל לחצן חדש בשם Artist Activity. לחצן זה מרמז על הטמעה של יכולת חברתית בשרות המוזיקה בסטרימינג הצפוי, כאשר כבר היום שירות המוזיקה של ביטס מאפשר למשתמשים שלו לעקוב אחרי אמנים/ות, זמרים/ות ולהקות כש(כמעט)לכל להקה, זמר/ת יש דף פרופיל המציג פרטי מידע רלוונטיים ומכיל גם את השירים והאלבומים ה”חשובים” של אותו אמן/נית, זמר/ת, או להקה.

קרא עוד:  דברים מוזרים קורים לנטפליקס – הצפנת ה-4K נפרצה

באופן מעניין נראה כי אפל יכולה גם לנצל את הניסיון המועט אותו היא צברה בנושא החברתי עם הרשת החברתית הכושלת שלה, שהושקה בשנת 2010 אולם אחרי שנתיים של חוסר עניין מצד המשתמשים טים קוק החליט לסגור את הרשת החברתית ולהכניס במקום לאיטיונס אינטגרציה לפייסבוק ולטוויטר, אותה אפל הוסיפה כחלק מובנה בתוך מערכות ההפעלה: OS X ו- iOS.

האתר 9to5mac הרחיב על הנושא, כאשר לפי מקורותיו שירות המוזיקה, שיקרא בשם “Apple Music”, יאפשר לאמנים השונים לפרסם תכנים לתוך דף הפרופיל שלהם בין אם מדובר ב: דוגמאות לשירים חדשים, תמונות, סרטוני וידאו ועדכונים לגבי הופעות. כמו כן אמנים יוכלו לשתף תכנים של אמנים אחרים, כחלק מפרסום מוצלב. כך לדוגמא דר. דרה, יוכל לשתף את תכני המוזיקה של האמנים בני חסותו ולקדם אותם במידה והוא ירצה. הניסיון של אפל להציג יכולות חברתיות בתוך שירות המוזיקה בסטרימינג שלה מעלות עניין לא קטן, במיוחד לאור העובדה שהניסיון הקודם של אפל בנושא זה עם Ping, נכשל כאמור כישלון חרוץ. אולם יתכן מאוד והפעם הדברים יהיו שונים, מאחר ונראה כי המטרה של Ping הייתה בעיקר לדחוף את המכירות באיטיונסטור בעוד שירות הסטרימינג שיוצע בתשלום חודשי קבוע של כ- 9.99$, אחרי שאפל ניסתה להוזיל את מחיר המנוי החודשי לכדי 7.99$ ונתקלה בהתנגדות מצד חברות המוזיקה, יהיה כאמור כבר בתשלום ולכן אין סיבה שתכנים חברתיים אלו יהיו בעלי אוריינטציה מכירתית. כמו כן אין ספק שטרנט רנזור ושאר הבכירים מביטס שאחראים על הפרויקט ידחפו את הפיצ’רים לכיוון המתאים, כפי שהם עשו בשירות המוזיקה של ביטס.

לחצן ה- Artist Activity בתפריט ההגבלות מראה כי האינטגרציה של שירות המוזיקה, שלפי הדיווח של האתר 9to5mac יקרא בשם “Apple Music”, יוטמע באופן עמוק בתוך גרסה 8.4 אולם נראה כי אפל מעוניינת להציג את השירות מעבר רק לפלטפורמות שלה כך ששירות המוזיקה בסטרימינג יהיה זמין כאמור באופן מובנה ב- iOS, וכן גם על המק וחלונות דרך איטיונס. אולם נראה כי אפל מתכוונת להציג את השירות גם למשתמשי האנדרואיד, ובכך להמשיך את הקו אותו החברה החלה כאשר היא החליטה להשאיר את אפליקציית ביטס מיוזיק על הפלטפורמה הניידת של גוגל.

קרא עוד:  היום זה מתחיל: כל מבצעי אמזון פריים 2019 - ואיך מצטרפים לחגיגה (מתעדכן)

9to5mac מדווח שאפל תציג את שירותי המוזיקה החדשים והמחודשים בכנס ה- WWDC הצפוי להתקיים בעוד כ- 3 שבועות, אם כי השקתה הרשמית של 8.4 עם השירות תהיה רק לקראת סוף חודש יוני. כמו כן ב- WWDC אפל תציג את הגרסאות הבאות של מערכות ההפעלה: iOS ו- OS X.

 פורסם לראשונה באתר iPhones