המחיר שבו אפל מוכרת את מחשב ה-MacBook Air נחשב לזול ביותר מהמחשבים הניידים של החברה ($999) אך הוא יקר מרוב מחשבי האולטרה-בוק שהושקו בשנה האחרונה. כך צצו לפתע עשרות יצרניות של מחשבי אולטרה-בוק דקים וסקסיים במחיר זול יותר משל אפל עם אלמנטים זהים למחשבי המקבוק ומספקים לרוב מפרט טכני טוב יותר ואף עובי דק יותר.

בעוד שהשוק עדיין לא רץ בהמוניו לרכוש מחשב אולטרה-בוק, אצל אפל העניינים חיוביים יותר ובכל זאת החברה מתכננת לתת פייט גם במחיר למחשבים הדקיקים והזולים של המתחרות, כך לפי דיווח של DigiTimes, אפל תשיק במהלך השנה מחשב אולטרה-בוק במחיר של $799 .

במחירים דומים נמכרים כיום מחשבים אלו, ואינטל מקווה כי הם ירדו לטווח של $200 עד $300 פחות בזמן הקרוב לאחר מעבר של היצרנים לשימוש בפלסטיק במקום במתכת או סגסוגת איכותית. ועדיין לאפל הכלים והיכולת לגרום ללקוחות להוציא על מחשב פרמיום יותר גם אם זו השקעה נוספת ובהפרש לא קטן מצידם, אך כאשר אינטל אכן תצליח לגרום לתוכניותיה לפעול, ייתכן ומחשבי האולטרה-בוק שכיום מתקשים במכירות יצליחו לתפוס את מעמדם בשוק כאלטרנטיבה למחשב הנייד הקלאסי.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.