אף שנותרו עוד כשלושה חודשים לערך עד תאריך הכרזתו של מכשיר הדגל הבא של אפל, גוברות להן ההערכות והשמועות כי השנה תבצע אפל מהלך דרמטי או לפחות תחרוג ממנהגה בשנים האחרונות.

על פי הדיווחים האחרונים, צפויה החברה להכריז על שני דגמים שונים של מכשירי ה-iPhone כאשר אחד מהם יהיה בגודל 4.7 אינץ' ויוכרז בחודש ספטמבר השנה, ואילו השני צפוי להיות בגודל 5.5 אינץ'. זה, יכנס כפי הנראה לקטגוריה חדשה של החברה ויוצג יחדיו עם אחיו הצעיר או כחודש אחריו. כעת, דיווח חדש מעלה השערה כי אפל צפויה לנטוש את מהדורת ה-16 ג'יגה אחסון במכשיר בגודל ה-5.5 אינץ', אך יחד עם זאת להגדיל את שטח אחסונו עד לרמה של 128 ג'יגה, שהיה מנת חלקו של מכשיר האייפד בדורו הרביעי בלבד. בנוסף, אותו דיווח מגלה כי דגם ה-5.5 אינץ' צפוי לכלול גם מייצב תמונה אופטי.

חרף הדיווחים שעלולים להתקבל כמוטעים, שכן אין אפשרות לאמתם, ניתן להבין מדוע אפל עשויה לבצע מהלך שכזה שאינו אופייני לה: כיום, גוברות הקולות כי ישנם לא מעט משתמשים שמהדורת ה-16 ג'יגה אינה מספקת בעבורם וזקוקים לנפח אחסון נוסף, היות ומכשירי ה-iPhone אינם מצוידים בחריץ אחסון להרחבת זיכרון. בנוסף, ייתכן ואפל רוצה לשמור על מעמדה ולהיות "שונה מאחרות", שכן אף מנכ"ל אפל המנוח סטיב ג'ובס טען בראיון שנעשה עימו פעם כי "כרטיסי האחסון הם מיותרים". מצד שני, מהדורת ה-16 ג'יגה הינה המהדורה הנמכרת ביותר של מכשירי האייפון, כך שבלתי סביר כי החברה תאמץ מהלך זה או תוותר על דגם זה. כיום, דגמי ה-iPhone 5S נעים בין נפחי האחסון של 16, 32 ו-64 ג'יגה, כאשר אלו נמכרים בהפרשים של 100 דולרים לנפח אחסון.

קרא עוד:  גוגל החלה לעדכן את מכשירי ה-Pixel דרך חנות האנדרואיד

פרט לכל הדיווחים המדוברים אודות המכשירים החדשים,
טרם ידועים פרטים נוספים אודות צמד המכשירים פרט לגודלם ומועד השקתם. ככל שיתקרב מועד ההשקה, כך סביר שנדלה פרטים נוספים.