אפל (Apple) לפי הדיווחים מתכננת לחזק את שלדת ה-iPhone 6s החדש, שכזכור הדגם הנוכחי של הפלוס זכה לשם פרשת ה-Bendgate.

ההמולה כזכור, נגרמה סביב השבריריות של פאנל האלומיניום הדקיק של מכשירי האייפון החדשים (דאז) ובפרט בנקודת חולשה ליד לחצני הווליום של המכשיר. הדיווחים לגבי מכשירי ה-iPhone 6s ציינו כי פאנל הגב של מכשירי האייפון החדשים יהיה עבה יותר וכזה שמיוצר מחומר חזק יותר, כשהסברה שמדובר באלומיניום מסדרת 7000 בה אפל עושה שימוש בקולקציית הספורט של השעון, לעומת האלומיניום המחוזק מסדרת ה- 6000 ממנה הפאנלים האחוריים של מכשירי האייפון 6 מיוצרים.

כעת המשתמש Lewis Hilsenteger מהערוץ Unbox Therapy, שהיה זה שהביא להתפרצות של פרשיית הבנדגייט בסתיו האחרון, הציג בסרטון חדש שהועלה בערוץ שלו את השיפורים המבניים שאפל בצעה בפאנל הגב המיועד לליין המכשיר החדש.

בסרטון הוא השווה בין העובי של נקודת הטורפה של פאנל הגב של ה-iPhone 6, לעומת הנקודה המקבילה בפאנל הגב של ה-iPhone 6s הזהוב שהגיע לידיו וגילה שבנקודה שליד לחצני הווליום העובי של דפנת הפאנל של ה-6s עומדת על 1.9 מילימטר בהשוואה לעובי של 1.14 מילימטר של דפנת הפאנל של ה-iPhone 6. עובדה זו מחזקת (תרתי משמע) את הסברה שאפל השכילה ללמוד מפרשיית בנדגייט ושמכשירי ה-iPhone 6s יציגו עמידות גבוהה יותר לכיפוף.

באופן מעניין למדי נראה גם כי למרות עיבוי נקודות הטורפה של פאנל האלומיניום, המשקל הכולל של פאנל הגב של ה-iPhone 6s נמוך יותר מהמשקל של הפאנל של הדורך הנוכחי בכ- 2 גרם, מה שכאמור מחזק את הסברה שמכלול הגוף של ה-6s מיוצר מהאלומיניום מסדרת 7000 המדובר.

קרא עוד:  בעלי OnePlus 7? אלה טיפים והטריקים שאתם חייבים להכיר

בשבועות האחרונים הודלפו לרשת תמונות של פאנל הגב, אולם הסרטון של Hilsenteger הוא הסרטון הראשון שבוחן בדקדוק את הפאנל ואין ספק שהוא מאשש לא מעט מהדיווחים והשמועות שנשמעו לגבי ליין ה- 6s שצפוי להתגלות באירוע שיתקיים בעוד כחודש.

כתב: נתי שוחט פורסם לראשונה באתר iPhones.co.il