כשבועיים לאחר שחגגה את יום הולדתו השביעי של מכשיר האייפון הראשון, מקיימת חברת Apple חגיגה נוספת: 30 שנה חלפו מאז הצגתו של המכשיר הטכנולוגי הראשון, שהיווה למעשה את אבן הדרך הראשונה במחשבים הביתיים ושינה למעשה את אופן הרגלי השימוש בתחום המחשבים הביתיים- המקינטוש (Macintosh).

30 שנה. 30 שנה חלפו מאז מנכל"ה המיתולוגי של אפל עלה לבימת האירועים והציג לעולם את הפרויקט המהפכני של החברה, המקינטוש, Macintosh או בקיצור -מק (Mac), שהחליף למעשה את את פרויקט ה-Lisa שייצורו הופסק כמה חודשים לאחר מכן, בעקבות הדחתו של סטיב ג'ובס מכס המנכ"ל בחברת אפל. הפרויקט, שזכה כאמור לשם מקינטוש, קיים למעשה את הבטחתו של סטיב ג'ובס: "להרגיש את הכוח הטכנולוגי בידיים של כל אחד ואחת מאיתנו",  הפך במהרה להצלחה מסחררת ולשם דבר בתחום המחשבים הביתיים, וביסס את מעמדה של חברת אפל כמותג טכנולוגי מוביל.

כחלק מחגיגות יום ההולדת של מחשב המקינטוש הראשון, החליפה אפל את דף הבית באתרה ומציגה בסרטון הממחיש באופן ברור את גלגוליו של מחשב המקינטוש הראשון משנת 1984 ועד עצם היום הזה.

http://www.youtube.com/watch?v=Xp697DqsbUU

מלבד הצגת הסרטון, אפל מזמינה גם את כל משתמשי מחשב המקינטוש לדורותיו לספר להם ולכולנו, כיצד שינה המחשב את חייהם, וכיצד הם מנצלים אותו לצורכיהם האישיים: "נשמח לשמוע כיצד גיליתם את המקינטוש, הסיפור שלכם הוא הסיפור של כולנו". שתפו את הניסיון שלכם עם משתמשי מקינטוש אחרים ברחבי העולם"- כך הציגה בחלק מיוחד בדף הבית שלה, בו מגוללים אנשים מפורסמים ברחבי העולם כיצד שינה המחשב את חייהם משנת 1984 ועד היום. באופן לא מפתיע, חלקו הראשון של הדף, מוקדש לאיש שהמציא את הטכנולוגיה מחדש:

קרא עוד:  משתמשי מק זועמים: Catalina היא ה-Vista של אפל

First Mac Steav jobs

בתוך כך, האתר The Verge  פרסם תמונת אנימציה (Gif) המציג על ציר זמן כיצד מנצלים משתמשי המקינטוש את המחשב לצורכיהם האישיים:

what-they-did-mac (1)

מחשב המקינטוש הראשון שהוצג לראשונה בפרסומת הסופרבול בשנת 1984 כלל מסך 9 אינצ' ברזולוציית 501X384 פיקסל, מעבד 68000 של חברת מוטורולה, וכן זיכרון נדיף של 128KB וידית נשיאה. מחירו של מחשב המקינטוש הראשון היה 2495 דולר.