מערכת ההפעלה החדשה macOS High Sierra שהוכרזה לפני כחודש בכנס המפתחים השנתי WWDC 2017 של אפל (Apple), זמינה כעת להורדה לכלל המשתמשים המעוניינים לקחת חלק כבוחני בטא לפני ההשקה.

גרסת הבטא הציבורית מגיעה לאחר הבטא השנייה macOS 10.13 ששוחררה למפתחים השבוע, ומביאה עימה מספר רב של תיקונים ופתרון בעיות שונות. למעוניינים לבחון אותה, יכולים לגשת ל-beta.apple.com, להירשם ולהוריד לפני כולם. עם זאת, באפל ממליצים לא להתקינה על מחשב ראשי ולבצע גיבויים לפני ההתקנה.

אפל הציגה מספר חידושים ב-macOS High Sierra ובראשם מעבר של מערכת הקבצים מ-+HFS ל-APFS כברירת מחדל, שינוי שכבר נעשה במכשירי האייפון החל מגרסת iOS 10.3. מערכת קבצים זו נועד לתמוך בטכנולוגיות חדשות כמו פונקציית TRIM לניהול בלוקים של מידע, הצפנת תכנים, תמיכה בפרוטוקול SMB לתקשורת בין מחשבים שאינם מקינטוש באופן מובנה ועוד.

מלבד זאת, High Sierra גם מביאה תמיכה בסטנדרט Metal 2 לתמיכה טובה יותר בפיתוח למציאות מדומה (VR) באמצעות כרטיסי מסך חיצוניים, ותמיכה בפורמט הוידאו HEVC/H.265. אפל מתכננת גם שדרוג רחב ליישומים המובנים שלה כמו Photos, Mail, ודפדפן הספארי (Safari) שיעודכנו גם כן.

ההשקה הרשמית של macOS High Sierra תתרחש בסתיו הקרוב.