כצפוי, אפל הציגה לפני שעה קלה בתערוכת הרכב בז'נבה את עתיד הטכנולוגיה ברכבים, כאשר חשפה לראשונה את "CarPlay", או כמו שהשמועות נהגות לכנותו – iOS in the Car, כאשר הדגש הוא על "דרך חכמה, בטוחה וכיפית יותר לשימוש ב-iPhone במכונית".

ה-CarPlay לא יחליף את לוח השעונים שברכב אלא יהווה מרכז בידור וכלים לשימוש הנהג לאחר חיבור ה-iPhone לתושבת הייעודית שברכב וישתלט על המסך עם ממשק חדש ונוח לשימוש: "CarPlay נותן למשתמשי האייפון דרך אינטואיטיבית לבצע שיחות, להשתמש במפות, להאזין למוזיקה ולגשת להודעות בעזרת מילה או נגיעה", נאמר על ידי אפל בחשיפה, כאשר מוסבר שמשתמשים יכולים לשלוט באפשרויות השונות מהצג שבמכונית או פשוט ללחוץ על כפתור ייעודי בהגה ולהפעיל את Siri מבלי הסחות דעת. "CarPlay עוצב מההתחלה כדי לספק לנהגים חווית שימוש מדהימה תוך כדי נהיגה", אומר גרג ג'וסוויאק (Greg Joswiak), סגן נשיא מחלקת השיווק של מכשירי האייפון ו-iOS, "משתמשי אייפון רוצים את התוכן שלהם בקצות האצבעות ו-CarPlay נותן לנהגים להשתמש באייפון שלהם ברכב עם כמה שפחות הסחות דעת".

כפי שדיווחנו, CarPlay יהיה זמין בקרוב ברכבי פרארי (Ferrari), מרצדס (Mercedes-Benze) ו-וולבו (Volvo), ולדברי אפל, יתווספו בקרוב גם ברכבי BMW, פורד, GM, יגואר, ולאנד רובר (Land Rover). לפי החברה, CarPlay יהיה זמין דרך עדכון של iOS 7, אם כי לא דווח על עדכון ספציפי או מסגרת זמן מסויימת. סביר להניח, מאחר ונמצאו רמזים ראשונים ל-iOS in the Car כבר בבטא של iOS 7.1, שנראה את המערכת במלאו תפארתה כבר בגרסה המלאה של iOS 7.1 שתשוחרר, על פי ההערכות, עד סוף חודש מרץ.