כשלושה חודשים לאחר ההכרזה וכיומיים לפני השקת האייפון 5, אפל משיקה הערב את מערכת ה-iOS 6 החדשה הכוללת למעלה מ-200 חידושים ופיצ’רים שונים. המערכת תושק החל מהשעה 8 בערב שעון ישראל להורדה ומיליוני משתמשים יוכלו להוריד ולשדרג את מכשירי ה-iOS שלהם באופן אוטומטי “דרך האוויר”, או להורדה בתוכנת ה-iTunes, ומי שייהנה מהחידושים הם לא רק בעלי האייפון החדש, אלא כלל בעלי מכשירי האייפון החל מגרסה 3GS, מכשירי האייפד 2 ו-3 והאייפוד טאץ’ דור רביעי.

בין החידושים ניתן למצוא את השילוב של פייסבוק במערכת כך שבדומה לתמיכה בטוויטר שנוספה בגרסה הקודמת, יש לנו אפשרות לשתף כמעט כל דבר ישירות לפייסבוק: החל מסרטון ביוטיוב, לינק לכתבה שקראנו דרך הספארי, תמונה מהגלריית תמונות, לשתף אפליקציות מה-App Store (ואפילו לתת לייק!) והחשוב מכל – לכתוב סטטוס ישירות דרך מרכז ההתראות.

גם סירי התעדכנה ונוספו לה מספר יכולות נוספות כמו האפשרות למצוא לנו סרט בקולנוע הקרוב לביתנו, תוצאות ספורט מקומיות (בארה”ב), הפעלת אפליקציות, כתיבת סטטוסים וכן נוספו שפות חדשות, כרגע ללא עברית, כשהיא תגיע גם למשתמשי האייפד 3.

פיצ’ר חביב שרבים ימצאו אותו שימושי הוא המצב “נא לא להפריע”, אשר יאפשר לבטל את את כל ההתראות, הודעות, שיחות וכ'ו בזמן שנרצה, זאת כדי למנוע היסח הדעת או צלצול שיכול להפריע.  נוכל גם לשלוט בתקופת הזמן שהמצב יפעל, כולל אפשרות לבחור אנשי קשר שכן אנו מעוניינים להמשיך לקבל מהם התראות.

קרא עוד:  פייסבוק מתכננת להוסיף את שמה לוואטסאפ ואינסטגרם

מפות גם בעברית
חלק מהיישומים המובנים של אפל (גם באייפון וגם באייפד) קיבלו ממשק חדש ומרענן, כמו החייגן, נגן המוזיקה, כל החנויות של אפל (ה-App Store, iTunes וכמובן ה-iBookStore), מזג האוויר, מפות והמצלמה חודשו לגמרי והם נראים אחרת.

אפליקציה שנוספה בגרסה זו היא אפליקציית המפות, זו שמחליפה למעשה את אפליקציית המפות של גוגל שהייתה עד כה. האפליקציה החדשה מאפשרת ניווט מלא (כולל עדכונים ודיווחים בזמן אמת על עומסי תנועה וכ'ו) תוך כדי זה שהיא מזהה מקומות חיוניים בדרך (רק בארה"ב; תחנות דלק, רשתות מזון וכ'ו) וממליצה לכם עליה. כמו כן היא משולבת עם סירי כך שסירי גם תדע לעשות בה שימוש נכון לפי הבקשות שלנו וגם תצוגה מרהיבה בתלת מימד. בישראל, שירות המפות יפעל כמעט במלואו בשילוב של המפות של Waze ויכלול הצגת מפות סטנדרטית, תצוגת לווין, הוראות הגעה ליעדים וחיפושים מקומיים באזור המיקום שלכם אחר נקודות עניין שונות אך לא יכלול הצגת ביקורות לבתי עסק מקומיים ותמונות. פיצ'ר הצגת מבנים בתלת מימד לא יפעל בשלב זה בישראל וכך גם התראות על מצב התנועה ופקקים.

האפשרויות החברתיות במערכת בהחלט התרחבו, אם זה פייסבוק או טווייטר, וכעת גם האפשרות החדשה לשתף את התמונות שלנו. במספר לחיצות נוכל לבחור תמונה מגלריית התמונות שלנו במכשיר, ולשתף את התמונה עם בעלי מכשירי iOS אחרים. כך לדוגמה, ניתן יהיה לשתף את התמונה עם החברים מיד לאחר צילום תמונות משפחתיות, כשהנמען יוכל להגיב, לתת לייק ועוד, באופן מיידי. גם יישום ה-Facetime לשיחות וידאו מאופשר בתקשורת דור 3, שכן עד היום הוא היה מוגבל לתקשורת WiFi בלבד כך שניתן יהיה לשוחח בוידאו בין מכשירי אייפון בכל מקום.

קרא עוד:  למרות הביקורת: מיקרוסופט תמשיך להאזין לשיחות בסקייפ

לדפדף באוף-ליין
הדפדפן הספארי של אפל עדיין נשאר זריז להפליא, וב-iOS 6 הוא קיבל אפשרות לסנכרן את הלשוניות שגלשנו בהם, כך בדומה לדפדפן הכרום של גוגל, ניתן לעבור ממכשיר למכשיר ולהמשיך לגלוש מהיכן שעצרנו.

למרות שהשינויים אינם מרחיקי לכת, הפיצ’רים החדשים בהחלט גורמים לשימוש ב-iOS לפשוט ומגוון יותר מבעבר, ומי שברשותו מכשיר עדכני יוכל ליהנות מהם ולהוריד בקלות ולקבל מכשיר משודרג ומעודכן גם להיום.

להורדת העדכון גשו לתפריט ההגדרות במכשיר שלכם, לאחר מכן גשו ל-כללי -> עדכוני תוכנה, שם זה כבר אמור להופיע אוטומטית והאייפון יעשה את עבודתו לבד. אפשרות נוספת היא דרך האייטונס: חברו את המכשיר לאייטונס, ובדקו האם יש עדכון בתפריט הראשי של המכשיר בתוכנה החביבה, גם כבר משם האייטונס תעשה את עבודתה לבד.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.