בטח גם אתם קראתם את הסיקור שלנו על הטלוויזיות החדשות של סמסונג, המשלבות אופציות חדשניות וחידושים מרחיקי לכת. אם כך, סמסונג טובלת רגל במים הקרים ממש כפי שעשתה עם הטלפונים הסלולארים לפני כמה שנים – המכשירים הראשונים ששילבו מסך מגע או כפתורי מגע היו של סמסונג ומוטרולה, זה היה גימיק ולא ממש סיפקו ערך מוסף אמיתי, אך הדבר האחד הוביל לדבר אחר וכך היה כשסטיב ג'ובס לקח את הרעיון כמה צעדים קדימה, ליתר דיוק כמה עשרות אלפי קילומטרים קדימה, ובשנת 2007 הציג את האייפון הראשון, מכשיר מהפכני ששינה את כללי המשחק בתעשייה הסלולרית. אין עוד כפתורים פיזיים, אין יותר כפתור מגע לא שמישים והגימיק הפך למציאות. לימים יאמר מנכ"ל נוקיה שלא ציפה שהאייפון החדש מסוגל להחזיק כל כך הרבה זמן, עם מסך מגע שכזה אין סיכוי טענו בענקית הפינית. ובכן, הם טעו וטעו בענק, אפל דרסה ו"גנבה" מתחת לאפם נתח שוק ענק וכיום נוקיה היא חברה על סף איבוד הראשוניות בשוק. סמסונג, מוטורלה ו-HTC צלחו את המשוכה של התפוח לעת עתה.

אפל טי וי
ההקדמה הזאת נועדה להסביר את עיקרון המנחה של אפל, לקיחת צורך של המשתמשים, לקיחת המוצר הקיים ופשוט לשפר אותו ללא היכר ולהפוך אותו למוצר שכולם צריכים. הרי ידענו שאנחנו צריכים משהו כמו אייפון אבל אף אחד לא היה אמיץ מספיק להרים את הכפפה, זאת אם כן הסיבה הראשונה למה אנחנו צפויים לראות את אפל נכנסת גם לשוק הטלוויזיה. תחום חדש שלא הייתה שם לפני כן.

קרא עוד:  אוזניות AirPods Pro החדשות של אפל הגיעו לישראל

סיבה נוספת, בביוגרפיה של סטיב ג'ובס הוזכרה במספר הקשרים תחום המדיה, שלטענתו של סטיב ג'ובס אינו פורה מספיק והאייפון והאייפדים למינהם לא מספיקים למלא את החלל. כמובן שלא מדובר בציטוטים ישירים אלא רק בקריאה בין השורות. אם כן סטיב ג'ובס בספר חייו מוסר לנו הצצה לתוכניות של אפל? אולי כן ואולי לא.

הדיווחים מצד LG, החברה שהמונה על המסכים הנפלאים של אפל, כל כך רבים שמרוב עצים באמת לא רואים את היער. מקורות מתוך החברה מוסרים על תכנונים מעשיים וסודיים ביותר של טלוויזיה מסוג אפל iTv והיא אמורה לטענתם להופיע בתחילת 2012 (מוכרזת) ובאמצע השנה הבא להגיע לחנויות. אם נתמצת את המידע שמתקבל שם הרי שמדובר במהפכה של ממש, כאשר הממשק של סירי, העוזרת האישית שקיימת ב-iPhone 4S תהיה למעשה השלט של הטלוויזיה והתכנים יהיו כמובן מהאפל סטור, עם שדרוגים של אפל.

לא השאר מאחור, אפל הבינה מהר מאוד -Apple TV לבדה פשוט לא מספיק, זה כמו שאפל הבינה מהר מאוד שאייפון יצר קטגוריה נוספת שהוא אייפד והטאבלטים קלים שיהיו לא מספיקים את הסחורה. אם יש טלפון מתוצרת אפל+אפל טי וי+אייפד נקבל למעשה טלוויזיה חכמה. ההצגה שנעשתה כאן היא מוכרת לרבים ממכם, זאת ההצגה של סטיב ג'ובס כאשר הכריז על האייפון: סוג של אייפון מוגדל עם חיבור לאינטרנט.

יכול להיות שבסוף נאכל את הכובע, יכול להיות שרצף המילים האלה יהיו לבסוף הגיגים חסרי משמעות אבל מה שבטוח, טלוויזיות חכמות זה כבר כאן ואנו בספק אם אפל רוצה להישאר מאחור. ימים יגידו.