באירוע שנערך בסאן-פרנסיסקו הכריזה חברת אפל על מספר דברים חדשים, שהמעניין בהם הוא המצלמה בדגם החדש של ה iPod Nano שתוכלו לקרוא עליו כאן.
האירוע החל במין חזרה של סטיב ג'ובס לתא הטייסים והתודה שלו על הכבד החדש שהשתילו לו. במעבר חד מספר דקות אח"כ הודיע ג'ובס על מערכת ההפעלה iPhone OS 3.1 שתשוחרר כבר היום בחינם לבעלי המכשירים iPhone ו-iPod Touch (רק לבעלי המערכת בגרסה 3.0) ותכלול מספר חידושים שהמרכזיים ביניהם הוא חיפוש חכם בApp Store שיודיע לכם באילו אפליקציות כדאי לכם להשתמש בהתאם לאלה שכבר מותקנות אצלכם במכשיר והאפשרות לרכוש רינגטונים מ-iTunes במחיר של $1.29 האחד.

ההכרזה השנייה עסקה בתוכנת המדיה של Apple הלא היא ה- iTunes המוכרת שתצא הערב בגרסה 9 (הקודמת היא 8.5). התוכנה תכלול גם היא מספר חידושים; אפשרות ה-Genius תהיה מדויקת הרבה יותר בזכות 27 מיליון משתמשים (!) ששלחו את רשימות ההשמעה שלהם באופן רציף ועזרו בכך לאפל, תהיה אפשרות סנכרון חדשה בין ה-iTunes ל-iPod שתכלול אפשרות לסנכרן רק אמן מסוים, ז'אנר מסוים או רשימת השמעה מסוימת, Home Sharing תאפשר לנו לשתף מדיה ואפליקציות בין 5 מכשירים שונים בבית. החנות שינתה את החזית שלה ומהיום תכלול ממשק ברור יותר, עם תמונות גדולות יותר ואפשרות להשמעה מקדימה של שיר או אלבום ישירות מהדף הראשי מבלי להכנס לדף הספציפי של האלבום. במקום לרכוש את השיר ישירות, נוכל לשים אותו ב"סל" Wish list שיפרסם אוטומטית לFacebook ו או טוויטר. חידוש אחרון ולא פחות חשוב הוא שינוי חווית ניגון השירים בתוכנה עצמה – התווספו ביוגרפיה ותמונות ברמה מפורטת של האמן שאתם מאזינים לו ומילות השיר.

קרא עוד:  סדרת ה-iPhone 11 החדשה תגיע לישראל מהר מאי פעם

ההכרזה השלישית באה אלינו בהפתעה גמורה, ואפילו מעט יהירות של התפוח ועסקה בהשוואה בין ה-iPod Touch ל-PSP ולנינטנדו DS תוך דגש על השוני בכמות הכותרי הבידור הזמינים למשתמשים ומחירם. לא ראינו עוד כיצד נראים המשחקים החדשים שיצאו בעתיד או יצאו כבר, אבל אני כן נוכל לומר שהם והמכשיר יתמכו בOpen GL 2.0, שיקנה להם איכות גראפית גבוהה יותר ממה שהכרנו. בין המשחקים החדשים שהודגמו: Assasin creed חדש שבו נוכל לשלב תמונות שלנו בתוך המשחק, Riddim Ribbon שהוא מירוץ מכוניות שנשלט באמצעות הטיית המכשיר, Nova שהוא משחק יריות בגוף ראשון ולפי הדיווחים נראה טוב ומאפשר משחק רב משתתפים וכן Madden NFL 2010 מבית EA Sports. שזמין החל מהיום. אה כן, ויוצא iPod Touch בנפח של 64GB שמחירו יהיה $399 ומחירם של הנפחים הקטנים יותר ירדו: 32GB ב $299 ו 8GB ב$199. כולם יתמכו בOpen GL כמו שכבר אמרנו. ה-iPod Classic – הנגן המצליח ישמין ל-160GB וישאר באותו מחיר שהיה ה-120GB שהוא $249. הכרזה נוספת הייתה רענון של ה-iPod Shuffle, הנגן הקטן בעולם ימשיך לדקלם לנו מי שר וכמה זמן יש לו לשיר, אבל יעשה זאת בצבעים חדשים: ורוד ירוק וכחול מטאליים שיצטרפו לכסוף ולשחור שכבר קיימים. המחירים של הShuffle ירדו ל$59 לגרסת ה2GB ו$79 ל4GB. תצא גרסה מיוחדת העשויה מפלדת אל-חלד במחיר של $99.

קרא עוד:  באג השיקה את JBL Flip 5 עם עמידות למים וסוללה ל-12 שעות

עדכונים בנושא: