אמנם קצת באיחור, אבל אחת האפליקציות שאמורה להיות בשימוש קבוע אצל משתמשי התפוח שיריצו ב-iDevice את iOS 8 הושקה בגרסת בטה. מדובר ב-iCloud for Windows, ומדובר בתוכנה שתיקח את תכונת ה-iCloud Drive צעד אחד קדימה.

כמו שכבר פירטנו בעבר לא מעט, אפל כעת מאפשרת להשתמש באחסון ה-5 ג'יגה-בייט החינמי שהיא מספקת לכל משתמש שפותח חשבון Apple ID שירות נוסף ב-iOS 8, כשהזיכרון בענן יתפקד כאחסון ענן לכל דבר. ניתן יהיה להעלות אליו כל קובץ אפשרי ולהשתמש בו באפליקציות השונות. בנוסף לכך, יש גם את iCloud Photo Drive, שירות שיעלה את כל התמונות והסרטונים המצולמים ישירות לענן, ועל המכשיר ישאיר את התמונה אבל בגודל מזערי בכדי לחסוך מקום אחסון.

ובכן, עם iCloud for Windows, המשתמש יוכל לנהל את הקבצים הנמצאים בענן וגם להעלות קבצים אל ה-iCloud דרך המחשב. מדובר בתוכנה שתהיה חובה לכל משתמש iOS באשר הוא, ככה שתפקודה הינו דבר חשוב מאוד. אפל שלחה הזמנות באמצעות דואר אלקטרוני לסוג משתמשים חדש שהיא מגדירה כ-AppleSeed, שכעת יעזרו לאפל לבחון את התוכנה עד ליציאתה הרשמית.

התוכנה צפויה להגיע ביחד עם iOS 8 סמוך להשקתו ה-iPhone 6. פרטים מדויקים יותר לגבי מועד ההשקה הרשמי של iOS 8 יוצגו בשבוע הבא ב-9.9 בכנס שאפל תערוך בקופרטינו.