היום יותר מתמיד ניתן לראות ששוק המשחקים לסמארטפונים וטאבלטים תופס תאוצה. מפתחים מגלים את הפוטנציאל שבפיתוח משחקים גם מחוץ למחשבים וקונסולות, וניתן היום לראות משחקים שמציעים חווית משחק נהדרת עם גרפיקה מרשימה כגון: GTA 3 ו-Shadowgun הודות ליישום של מעבדים מרובעי ליבות במכשירים ניידים כמו מעבד ה-Tegra 3 של Nvidia. אך למרבה הצער, יש חסרון אחד שפוגם בחוויית המשחק והוא: (חייבים להודות) מסך המגע. במהלך משחק, השליטה בתנועה באמצעות מסכי מגע מוגבלת מאד (בעיקר במסכים קטנים) וברוב הזמן מתסכלת. אמנם מספר ספקים חיצוניים מתיימרים לפתור את הבעיה הזו ומציעים בקרים פיזיים לחוויית משחק טובה הרבה יותר, אבל עד היום לא ראינו אף חברה שמייצרת סמארטפונים וטאבלטים שהרימה את הכפפה והחליטה לשווק בעצמה בקרים שכאלה. אך כעת, יתכן כי זה הולך להשתנות מאחר שדיווח שהתקבל ע"י האתר AnandTech טוען כי אפל עצמה אכן עובדת על פיתוח בקר פיזי למשחקים עבור מכשירי האייפון והאייפד.

לשחק עם הטאבלט
מתוך הדיווח (שהוא בעצם מתוך סקירה מורחבת על האייפד החדש) אמר אחד הכותבים (בנושא שמערכת האנדרואיד תומכת בבקרי משחק בזמן שמערכת ה-iOS של אפל לא) ש-"אני מכיר פרויקט פנימי של אפל שנועד להביא בקר פנימי לשוק, אבל האם הוא יראה את אור היום אנחנו עוד נראה. כאשר סמארטפונים וטאבלטים משתווים אל הביצועים של דור קונסולות המשחק הנוכחי אני מרגיש שהבעיה עם הבקרים חייבת לטופל ולתת לנו מענה." הבקר על פי הערכות, יתלבש על מכשיר האייפד ויספק כפתורי חומרה ויאפשר אחיזה נוחה יותר של הטאבלט או האייפון, ויחד עם זה ייתכן כי אפל תפתח חנות ייעודית למשחקים.

אנו חייבים לציין כי אין לנו שום סיבה להטיל ספק בדיווח של AnandTech, אך כידוע, עמדתה של אפל לאורך השנים (מהשקת האייפון הראשון לפני כחמש שנים ועד היום) הייתה שמסכי מגע הם הטובים ביותר והמשתמשים לא צריכים שום דבר אחר מאשר אצבעותיהם כדי לשלוט במכשירים שלהם. אפל לא הייתה מוכנה לקבל אלטרנטיבה אחרת, כך שהשקה של בקר משחקים מצד אפל יהיה סוג של הודאה מצדה שמסכי מגע הם לא תמיד האופציה הטובה ביותר ולפעמים כן יש מקום לתחליף. אך מצד שני נזכיר כי כבר לא מעט זמן שלמכשירי האייפון והאייפד קיימת מקלדת חיצונית שמתחברת אליהם באמצעות תקשורת ה-BlueTooth שאפל מוכרת בעצמה בתור אביזר חיצוני עבור המכשירים, כך שעמדתה של אפל בנושא לא כל כך ברורה בינתיים. מה גם שכמו שאפשר לנחש לא התקבלה מהחברה עצמה שום תגובה לגבי הפרסום הזה. ומבחינה הגיונית, אם משתמשי אייפון ואייפד קונים אביזרי חומרה חיצוניים, אפל וודאי תעדיף שיקנו מוצרים שלה שהיא משווקת.

בינתיים אנו מטילים ספק באפשרות שאפל אכן תשווק בעצמה בקר כזה, אמנם יתכן שאפל עובדת על פרויקט מהסוג הזה ואולי אפילו פיתחה כבר סוג של אב טיפוס, אך בין זה לבין להכניס את המוצר לשוק יש הבדל גדול למדי שכן צעד כזה עלול ליצור שינוי אסטרטגי די קיצוני עבור אפל. אנחנו כמובן נמשיך לעדכן אתכם בנושא במידה ויגיעו חדשות נוספות, ובינתיים, ספרו לנו בתגובות, מה דעתכם: האם עתיד הסמארטפונים והטאבלטים כתחליף לקונסולת משחקים ניידת?