במשך שנים חברת מיקרוסופט (Microsoft) שקדה על פתרון שיאפשר למפתחים לעבוד על אפליקציות אוניברסליות, כאלה שיתאימו לכל פלטפורמת שימוש בהתאמה אוטומטית. עכשיו מתברר כי גם אפל (Apple) עושה צעד משמעותי בתחום והיא עובדת על פרויקט שמטרתו לאחד את הפיתוח של אפליקציות ל- iOS ול- macOS ובכך להקל על מפתחי הפלטפורמות הללו לפתח אפליקציות שירוצו הן על מכשירי האייפד והאייפון והן על מחשבי המק.

לפי הדיווח מאתר בלומברג, החברה עובדת על פרויקט שעונה לשם הקוד מרציפן (Marzipan). הפרויקט כך מתברר, נחשב לאחד החשובים במפת הדרכים של אפל ל-2018, והוא אמור להתגבש לכדי התממשות מלאה עם ההשקה של iOS 12 ושל macOS 10.14 במהלך יוני בשנה הבאה, בכנס המפתחים השנתי של החברה.

הדיווח של בלומברג מציין כי עדיין לא ברור איך אפל תעשה זאת, אולם יש לציין כי בעבר אפל כבר בצעה מהלך דומה, כשהחברה עברה מ- OS 9 ל- OS X. מדובר בשינוי כיוון משמעותי מאוד מבחינתה של אפל. כיום היא דורשת מהמפתחים אפליקציות נפרדות לחלוטין עבור macOS ועבור iOS, ואף מקדמת התאמה מדויקת של אפליקציות ב-AppStore לטלפונים ולטאבלטים שלה.

באם הפרויקט אכן יצליח, המפתחים יוכלו לתכנן ולפתח אפליקציה אחת שתפעל היטב על כל סוג של ממשק ותתפקד היטב עם כל סוג של ממשק – ולא משנה אם מדובר בעכבר, משטח שליטה במחשב נייד או במסך מגע של iPhone או iPad.

קרא עוד:  החופש הגדול כבר כאן: חמש אפליקציות לבני נוער עובדים

עם זאת, עדיין לא ברור האם אפל גם תאחד את כל חנויות האפליקציות שלה תחת כותרת אחת.