לפני כשבועיים עלתה אפליקציה חדשה לחנות ה-AppStore, המסוגלת לסייע למשתמש לאתר את האוזניות האלחוטיות החדשות מתוצרת החברה, ה-Airpods. כעבור כמה שעות הסירה אותה אפל (Apple) מחנות האפליקציות מסיבה לא באמת ברורה, אולם כעת מתברר בדיוק מדוע: החברה רצתה לעשות שימוש בתכונה הזו בעצמה.

אמש שוחררה גרסת בטא למערכת ההפעלה למכשירים הניידים, iOS 10.3, והפלא ופלא – בין החידושים ניתן למצוא אפשרות לאיתור ה-Airpods. מדובר על תוספת לאפליקציית Find My iPhone שמאפשרת למשתמש לעקוב אחר מיקומו של כל מכשיר אפל שמחובר לחשבון ה-iCloud שלו. מכיוון שהאוזניות מקושרות אף הן לחשבון, מסוגלת האפליקציה לאתר את המקום האחרון בו הם נראו (או יותר נכון, הנרתיק שלהן) בקווים כלליים בלבד. כלומר, האפליקציה תוכל לקבוע האם המשתמש השאיר את האוזניות בבית, בעבודה או בבית קפה בו ביקר – אך לא ממש לאתר היכן בדיוק הן נמצאות במקום עצמו. בנוסף מסוגלת האפליקציה לגרום לכל אזנייה להשמיע צליל כדי לאתר אותה ביתר קלות, כל עוד נותרה בה סוללה כמובן.

מעבר לזה מכיל עדכון הבטא ל-iOS 10.3 עוד כמה תוספות קטנות, כמו למשל ווידג'ט לאפליקציית הפודאקסטים, המרה אוטומטית למערכת הקבצים של אפל (APFS), אפשרות לסרוק את חשבון ה-iCloud ולאתר קבצים גדולים, אנימציות חדשות בעת פתיחת או סגירת אפליקציה וממשק משתמש מעודכן להצעות החיפוש האוטומטיות.

בנוסף מכיל העדכון אפשרויות חבויות לשימוש עתידי, כמו למשל מקלדת "מרחפת" למכשירי האייפד אשר מתפקדת כמו חלון ממוזער שניתן להזיז בכל מקום, ותמיכה במצב "Theater Mode" עבור שעון ה-Apple Watch אשר מאפשר להשתיק בבת אחת את הצלילים והמסך של השעון בזמן צפייה בסרט. ישנה גם הרחבה של יכולות מפתחים לבקש משוב על האפליקציה שלהם ואפילו הם יוכלו להגיב לביקורות.

קרא עוד:  אפל הכריזה על Apple Watch דור 5: מסך פועל תמיד ועיצובים חדשים

גרסת iOS 10.3 וגרסת WatchOS 3.2 למערכת השעון החכם צפויות להיות זמינות עבור כלל המשתמשים בזמן הקרוב, כנראה לאחר מספר גרסאות בטא נוספות.