טלגרם Telegram

פלטפורמת המסרים המידיים טלגרם (Telegram) נאבקת בימים אלה ברשויות ברוסיה שהצליחו להוציא את האפליקציה מחוץ לחוק. עתה מאשים מנכ"ל החברה פאבל דוברוב, כי אפל (Apple) חסמה את היכולת של החברה לעדכן את האפליקציה בחנות.

האשמה זו מגיעה לאחר הפנייה של ממשלת רוסיה לאפל בתחילת השבוע, בדרישה כי זו תחסום את ההתראות המתקבלות במכשירים ואף תסיר את האפליקציה מהחנות. בפועל טוען המנכ"ל, כי אפל כבר נוקטת צעדים וכי צוות הפיתוח לא יכול לשלוח עדכונים למכשירי iOS כבר מזה כחודש וחצי: "אפל מונעת מטלגרם לעדכן את אפליקציית iOS שלה, מאז שהרשויות הרוסיות הורו לאפל להסיר את האפליקציה מהחנות".

דוברוב מוסיף כי השוק הרוסי אחראי רק לנתח שוק של 7% מסך המשתמשים באפליקציה, אולם באפל בחרו להגביל את העדכונים לכלל משתמשי טלגרם בכל העולם מאז אמצע חודש אפריל. "כתוצאה מכך, אנו לא יכולים לעמוד בתקנות האיחוד האירופי לפרטיות (GDPR) שהמועד האחרון היה ב-25 במאי."

בשל חוסר בעדכונים, משתמשים החלו לחוות בתקלות שונות באפליקציה, במיוחד לאחר שחרור גרסת iOS 11.4 שהושקה השבוע. דוברוב טוען כי תיקונים והתאמות שונות כבר בוצעו לאפליקציה "מזה מספר שבועות" אולם כאמור הם לא יכלו להפיץ אותה.

מאפל טרם נמסרה תגובה.

עדכון 2.06.18, 10:30: נראה כי ההודעה של המנכ"ל עזרה – אפל אישרה את העדכון של האפליקציה בחנות, אולם לא נמסר הסיבה לעיכוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.