היום, בכנס המוזיקה של Apple, נחשפו מספר נגנים חדשים מבית Apple, כולל ה-iPod Nano החדש וגולת הכותרת מבחינת נגני המוזיקה הייתה ה-iPod Touch החדש, ששוב, Apple מזכירה לנו שלא משנה באיזה צורה הוא יהיה – הוא תמיד יהיה iPhone רק בלי טלפון.

אם אתם מכירים כבר את ה-iPhone 4 ושמעתם את כל השמועות, אז סביר להניח שאתם יכולים לדלג על השורות האלו, מכיוון שנגן המוכר דיי דומה לו במפרט. ה-iPod Touch החדש יכלול מסך בגודל 3.5 אינץ' מסוג Capactive TFT והוא יכיל את המסך החדש של Apple עם צפיפות הפיקסלים המרשימה, ה-Retina Display. בצד העיצובי הוא נשאר דומה לעצמו, כך שהוא לא קיבל את העיצוב המיוחד של האייפון 4, אך כן הפך לדקיק יותר העומד על עובי של 7.2 מ"מ בלבד.

מבחינת מפרט טכני, הוא ירוץ על מערכת ההפעלה iOS 4.1 ומעבד ה-A4 של Apple בחוזק של 1GHz יחד עם 512MB RAM. השמעות שהסתובבו ברשת בשנה האחרונה בדבר מצלמה לאייפוד טאץ' לא טעו, ואכן המכשיר כולל לראשונה מצלמה. בצידו האחורי של המכשיר תמצאו את המצלמה המצלמת צילום וידאו ב-HD 720p וצילום תמונות סטילס ב-5 מגה פיקסל ללא פלאש. כמו כן, ל-iPod Touch החדש יש מצלמה קדמית שכמובן דרך ה-Wi-Fi תוכלו לדבר דרכה באמצעות ה-FaceTime.

ה-iPod Touch ימכר במחיר 229$ לדגם ה-8GB, גרסת ה-32GB תעלה 299$ וגרסת ה-64GB תעלה 399$. וכן, אין גרסת 16GB או 120GB, חדשות דיי ישנות למען האמת, אבל מאכזבות.