סופה של תקופה: אפל (Apple) הפסיקה היום (ו') את מכירתם של נגני המוזיקה, ה-iPod Shuffle וה-iPod Nano, כאשר הורידה אותם מהאתר הרשמי שלה. דובר אפל אישר היום שהחברה אכן הפסיקה למכור את המכשירים המדוברים, וכי יעשו שינויים בשיווק של מכשיר ה-iPod Touch כדי להפוך אותו לאטרקטיבי יותר.

"היום, אנחנו מפשטים את ליין מכשירי ה-iPod שלנו עם שני דגמים של ה-iPod Touch עם נפחי אחסון כפולים במחיר של 199 דולר", כך אמר דובר החברה ל-The Verge. כמו כן, אפל אישרה את הפסקת מכירתם של מכשירי ה-iPod Nano וה-iPod Shuffle, וכי נפחי האחסון של ה-iPod Touch יוכפלו וכעת אלו מוצעים בדגמי 32 או 128 ג'יגה-בייט.

ה-iPod Shffle התעדכן בשנת 2010 ומאז נותר ללא שינוי, ואילו בשנת 2012 הוצג דגם ה-iPod Nano האחרון אשר כלל תמיכה בבלוטות' ובאזניות אלחוטיות ובשנת 2015 נוספו כמה צבעים, אך מאז המכשיר לא שונה.

ה-iPod Touch הוא דגם ה-iPod היחיד שממשיך להימכר. הנגן בעל מסך 4 אינץ' ושבב A8 שהושק ב-2014, ישודרג גם הוא ל-iOS 11, הגרסא העדכנית ביותר למערכת ההפעלה שתצא בסתיו. העובדה שבאפל עדיין ממשיכים במכירתו מעידה אולי על כך שבחברה עדיין לא ויתרו על המותג וכי ייתכן בהחלט שמצפות לנו הפתעות גם בתחום ה-iPod בכנס הקרוב שעתיד להתרחש בספטמבר.