מועד ההשקה הרשמי של ה-iPhone X מתקרב, וכעת אפל (Apple) הסירה את האמברגו על פרסום ביקורות על המכשיר המסקרן. נראה כי בין העיתונאים שזכו לבלות כ-24 שעות במחיצתו קיימת הסכמה כי מדובר באחד הטלפונים היפים והמעוצבים שהגיעו לשוק עד היום. בנוסף, זוכה המסך לתשבחות על איכותו, ונראה כי מערכת זיהוי הפנים הייחודית, Face ID, פועלת היטב ברוב המקרים – אם כי נרשמו תקלות בתנאי תאורה או זוויות צילום מסוימות.

ב-Washington Post מציינים כי במהלך הבדיקה, פעלה מערכת Face ID היטב ״תשע מכל עשר פעמים״. זווית הצילום קריטית: ״עליכם להחזיק את המכשיר מול פניכם כאילו אתם מצלמים סלפי. אם תחזיקו קרוב מידי זה לא יעבוד. המערכת הצליחה לזהות אותי בחשכה וכשהרכבתי משקפי שמש – אך לא עם זקן מזויף״.

ב-CNET מזהירים כי ממשק המשתמש החדש של ה-iPhone X, המחליף את כפתור הבית הוותיק של האייפון במחוות מגע שונות, איננו אינטואיטיבי בתחילה ודורש זמן התרגלות. ״המשכתי לחפש את כפתור הבית במשך השעות הראשונות, מרגיש כאילו איבדתי אצבע״, מציין המבקר. ״בסוף היום, אני חייב להודות: לפעמים התגעגעתי לכפתור הבית הפשוט״.

במגזין המקוון The Verge מספרים כי Face ID ״עובדת נפלא רוב הזמן״, כל עוד לא מחזיקים את המכשיר קרוב מידי לפנים. עם זאת, הרבה מהאפליקציות הפופולריות לאייפון טרם הותאמו למסך החדש, והתוצאה היא חוויה שעשויה להיות מבלבלת או אף מכוערת. ״גבולות שחורים ענקיים מופיעים בראש ובתחתית המסך… אפליקציות רבות טרם זכו לעדכון: המפות ולוח השנה של גוגל, סלאק, ספוטיפיי… זה לא נורא, אבל זה מכוער״.

קרא עוד:  כך תמנעו מאנשים להוסיף אתכם לקבוצות בוואטסאפ

אפל החלה במכירה המוקדמת של iPhone X בשבוע שעבר לקראת השקתו בחנויות ביום שישי הקרוב. למרות מחיר הגבוה יחסית (החל מ-999 דולר), רבים ניסו להסתער על החנות המקוונת אולם נתקלו בקשיים. חלק מהלקוחות יצאו מתוסכלים כשגילו כי המלאי אזל במהירות ולא ניתן יותר לרכוש את ה-iPhone X, זאת גם דקות ספורות לאחר עליית עמוד המכירה לאוויר. מי שכן הצליח גילה כי זמן האספקה נע בין 4 ל-6 שבועות.

וידאו: זה מה שחושב MKBHD 

Apple iPhone X

iPhone X הוא האייפון העשירי אשר חורג מהעיצוב המוכר של החברה ומציג מסך 5.8 אינץ' מקצה לקצה בשם Super Retina. עוד למכשיר שבב שישה ליבות Apple A11 Bionic וזיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט. בגבו מערך צילום כפול עם זוג חיישנים באבחנת 12 מגה-פיקסל ובקדמתו 7 מגה-פיקסל. iPhone X תומך בהטענה אלחוטית והוא מגיע עם מערכת ההפעלה iOS 11

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-