אחרי שנמכרו 30 מיליון יחידות של iPhone 5S במהלך 2015, אפל החליטה לרענן את דגם האייפון הקטן שלה ולהשיק את יורשו של ה-iPhone 5s בקטגוריית מסכי ה-4 אינץ' תחת השם iPhone SE, זאת באירוע שנערך היום ב-1 Infinite Loop במטה החברה בקופרטינו.

עיצוב ישן עם חומרה חדשה

ב-iPhone SE, אפל הביאה את כל החומרה המודרנית ב-iPhone 6 וה-6S לאורך השנתיים האחרונות אל תוך טלפון קטן יותר. מבחינת העיצוב, ה-SE נותר זהה לשל ה-iPhone 5S, ולעיצוב המוכר והישן מתווסף צבע חדש: Gold Rose. מבחינת המפרט הטכני, האייפון SE חזק בדיוק כמו האייפון 6s, כשבתוכו רץ שבב ה-A9 כפול הליבה בתדר של 1.85 ג'יגה-הרץ לכל ליבה וככל הנראה ביחד עם 2 ג'יגה זיכרון עבודה (RAM). כך לדברי החברה, הוא יהיה מהיר יותר פי שניים בהשוואה לאייפון 5S וגם ביצועי הגרפיקה ישולשו.

Apple iphone SEמצלמת ה-iPhone SE היא ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל והיא מכילה את כל הטכנולוגיות והאופציות מאותה מצלמה של האייפון 6s, כולל צילום וידאו ברזולוציית 4K ותמיכה ב-Live Photos. כמו כן, גם אפשרות ה-Hey Siri, שמאפשרת לדבר עם סירי בכל רגע נתון, תהיה גם באייפון המוקטן החדש. לעומת זאת, האייפון SE לא יכיל את טכנולוגית ה-3D Touch שהוצגה בדור המכשירים האחרון.

טכנולוגית התשלום המקוון Apple Pay תהיה זמינה גם באייפון SE. חיישן ה-Touch ID שודרג בהתאם, והוא יהיה מהיר כמו החיישן שב-6S. כמו כן, הוא צויד בקישוריות Wi-Fi מתקדמת בתקן 802.11 AC, תמיכה משופרת בדור 4 LTE עם מהירויות של עד 150 מגה בייט הורדה לשנייה. החידוש שעיקרי שמרבית הצרכים יאהבו הוא שיפור ניכר בחיי הסוללה.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תחל לייצר בסין - כדי להתחרות בוואווי ושאומי

האייפון SE יוצע עם זיכרון פנימי של 16 או 64 ג'יגה-בייט. מחירו יעמוד על 399 או 499 דולר בהתאם לנפח האחסון. הוא יושק ב-31.3 במספר מדינות מצומצם ויגיע לעד 110 מדינות עד סוף חודש מאי.