אחרי שנמכרו 30 מיליון יחידות של iPhone 5S במהלך 2015, אפל החליטה לרענן את דגם האייפון הקטן שלה ולהשיק את יורשו של ה-iPhone 5s בקטגוריית מסכי ה-4 אינץ' תחת השם iPhone SE, זאת באירוע שנערך היום ב-1 Infinite Loop במטה החברה בקופרטינו.

עיצוב ישן עם חומרה חדשה

ב-iPhone SE, אפל הביאה את כל החומרה המודרנית ב-iPhone 6 וה-6S לאורך השנתיים האחרונות אל תוך טלפון קטן יותר. מבחינת העיצוב, ה-SE נותר זהה לשל ה-iPhone 5S, ולעיצוב המוכר והישן מתווסף צבע חדש: Gold Rose. מבחינת המפרט הטכני, האייפון SE חזק בדיוק כמו האייפון 6s, כשבתוכו רץ שבב ה-A9 כפול הליבה בתדר של 1.85 ג'יגה-הרץ לכל ליבה וככל הנראה ביחד עם 2 ג'יגה זיכרון עבודה (RAM). כך לדברי החברה, הוא יהיה מהיר יותר פי שניים בהשוואה לאייפון 5S וגם ביצועי הגרפיקה ישולשו.

Apple iphone SEמצלמת ה-iPhone SE היא ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל והיא מכילה את כל הטכנולוגיות והאופציות מאותה מצלמה של האייפון 6s, כולל צילום וידאו ברזולוציית 4K ותמיכה ב-Live Photos. כמו כן, גם אפשרות ה-Hey Siri, שמאפשרת לדבר עם סירי בכל רגע נתון, תהיה גם באייפון המוקטן החדש. לעומת זאת, האייפון SE לא יכיל את טכנולוגית ה-3D Touch שהוצגה בדור המכשירים האחרון.

טכנולוגית התשלום המקוון Apple Pay תהיה זמינה גם באייפון SE. חיישן ה-Touch ID שודרג בהתאם, והוא יהיה מהיר כמו החיישן שב-6S. כמו כן, הוא צויד בקישוריות Wi-Fi מתקדמת בתקן 802.11 AC, תמיכה משופרת בדור 4 LTE עם מהירויות של עד 150 מגה בייט הורדה לשנייה. החידוש שעיקרי שמרבית הצרכים יאהבו הוא שיפור ניכר בחיי הסוללה.

האייפון SE יוצע עם זיכרון פנימי של 16 או 64 ג'יגה-בייט. מחירו יעמוד על 399 או 499 דולר בהתאם לנפח האחסון. הוא יושק ב-31.3 במספר מדינות מצומצם ויגיע לעד 110 מדינות עד סוף חודש מאי.