Apple iPhone 7 Plus

יום השקת מכשירי ה-iPhone 7 (אייפון 7) הגיע וזה המבחן הגדול של אפל (Apple) אחרי שנה שבה נרשמה לראשונה ירידה במכירות, זאת בצל פרשת הסוללה של Galaxy Note 7 שאמור לעבוד לטובתה.

גם השנה אמנם נרשמו תורים בכניסה לחנויות החברה, בעיקר בערים הגדולות בעולם אולם אלו היו הרבה יותר דלים ופחות צפופים מבשנים הקודמות. כך באזור ניו-יורק התורים החלו כבר לפני כיומיים (לעומת שבוע בשנים הקודמות), באוסטרליה עמדו כ-200 אנשים בגשם שוטף ובחנות הדגל בלונדון כלל לא היו תורים.

לעומת זאת, כמה דגמים אזלו המלאים. כך iPhone 7 Plus בצבע שחור מבריק (Jet Black) לא היה זמין בחנויות שכן הוא אזל עוד במכירה המוקדמת.  בכמה חנויות כבר התלוננו הצרכנים שעמדו בתורים כי לא היו מלאים של דגמים מסוימים ונאלצו לרכוש דגמים אחרים משתכננו.

"אפל שומרת בקפדנות על המלאי שלה", אמר מתיו קנטרמן, אנליסט מבלומברג והוסיף: "היא שולטת במלאי ואף ייתכן כי זהו חוסר מלאכותי כדי למנוע היצע הגדול מהביקוש כפי שהיה בשנים קודמות."

מה אומרים המבקרים על אייפון 7?

בדרך כלל המכשירים החדשים זוכים באופן די ברור לרוב המשבח אותם, אולם נראה שמכשירי האייפון 7 חורגים מכלל זה, באופן יוצא דופן לעדכון שמגיע אחרי שנתיים ו"אמור" להביא שינוי בעיצוב. למעשה הביקורות על האייפון 7 מזכירות, באופן לא מפתיע, את הביקורות על מכשירי האייפון בדגמי ה- s. כלומר, מכשיר מצוין אבל לא בהכרח טוב יותר מזה של השנה שעברה.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

הסיבה העיקרית כאמור היא השינוי המינורי בעיצוב, דבר שאפל ניסתה לעשות עליו ספין במהלך הצגת המכשיר, עם הצגת הצבעים השחורים החדשים ובפרט צבע השחור Jet Black המבריק, שבהחלט לא נראה כמו אלומיניום. אולם למרות הצבעים, השינויים בפסי האנטנה והגבשושית של המצלמה – שכעת הופכת לחלק אינטגרלי מהמרכב של המכשיר – עדיין מדובר באותו העיצוב, אלא פשוט מלוטש יותר. אפשר להבין מדוע מבקרים רבים מציינים שהעיצוב ה"שונה" של מכשירי Galaxy 7 Edge של סמסונג אשר נראים מודרניים ויפים יותר.

על זאת ניתן להוסיף את העובדה שמכשירי האייפון 7 נחשבים לשנויים במחלוקת שאפל הציגה עד כה. אלו מגיעים ללא מחבר אוזניות סטנדרטי (3.5 מ"מ), המעבר מלחצן פיזי לדף הבית ללחצן רגיש למגע המבוסס על טכנולוגיית Force Touch ו- 3D Touch, יוצרת תחושה שונה לחלוטין וכן צבע ה-Jet Black שנחשב לעדין ורגיש לטביעות אצבע. כך שבעוד העיצוב של האייפון לא השתנה באופן משמעותי, המכשיר החדש כן מצריך שינוי בהרגלים ובחווית השימוש, ולא בטוח שלטובה.

מנגד הביקורות מציינות שמבחינת הרגלי השימוש היומיומיים, המכשיר מביא עימו שיפורים משמעותיים לטובה באזורים כמו חיי סוללה, איכות המצלמות, העמידות (הרשמית) בפני מים – אם כי לא מדובר בחסינות מלאה של ממש. ישנו שיפור בסאונד הסטראופוני ומהירות השימוש הכללית. כמו כן מצלמת FaceTime הקדמית של המכשיר שזכתה לשדרוג ל- 7 מגה פיקסל מציגה תמונות טובות יותר. כל אלו הופכים את מכשיר האייפון 7 לשדרוג טוב על פני זה של השנה שעברה ונראה שאם כבר הוא צפוי לקסום יותר למשתמשי האייפון 6.

קרא עוד:  הבטא האחרונה של Android Q הגיעה, ההשקה הרשמית בקרוב

רבים מהביקורות ציינו כי ההחלטה של אפל להסיר את מחבר האוזניות 3.5 מ"מ דורשת מהמשתמש לקפוץ על הרכבת המהירה של אפל ולאמץ מוקדם את המעבר מהמחבר האנלוגי למחבר דיגיטלי או אפילו טוב יותר – אלחוטי, שיחליף את מחבר האוזניות האנלוגי וכעת מדובר רק בעניין של זמן. מבחינתה של אפל החברה מציינת שמי שרוצה להטעין את המכשיר ולשמוע למוזיקה בו זמנית, תמיד יכול לעשות זאת בשימוש עם הדוק של אפל (או כאלה של יצרניות צד ג') שמאפשרות את הטענת המכשיר וכן גם כוללים את מחבר האוזניות הסטנדרטי. אבל אין ספק שמדובר בפיתרון שמיקר בכ-50 דולר או יותר יכולת שהייתה עד היום קיימת בחינם.

כל אלו מעלים שאלה לגבי ביצועי המכירות של מכשירי האייפון 7, אם כי נראה שהמכירות הראשוניות מגלות שיתכן ומדובר בלהיט, זאת כאשר John Legere המנכ"ל של T-Mobile הארה"ב ציין כי המכירות המוקדמות של האייפון 7 היו המכירות המוקדמות הטובות ביותר של החברה עד כה ולמעשה פי 4 מהמכירות המוקדמות של האייפון 6. כמובן שמכירות מוקדמות לא תמיד מצביעות על המגמה, ויתכן מאוד שמדובר בשינוי שנובע מהמאבקים של חברות הסלולר האמריקאיות ולאו דווקא מעיד על ביצועי המכירות של האייפון 7, אם כי המכירות המוקדמות באתר של אפל, גם הראו כי המכשיר אזל די מהר.

בניגוד לשעון, אפל לא תוכל להסתיר את המכירות של מכשירי האייפון 7 שיתחילו להתגלות כבר בדו"ח ההכנסות השנתי הקרוב שיכיל את היקף המכירות המוקדמות של האייפון 7 ואז תתגלה התמונה במלואה.

נכתב בשיתוף iPhones

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.