אף שנותרו עוד כמספר חודשים עד להכרזתו של האייפון הבא מבית אפל, עולים להם בהדרגה גם השמועות והדיווחים אודותיו.

על-פי הדיווחים האחרונים, תהליך הייצור ההמוני של האייפון הבא יחל כפי הנראה בחודש יוני השנה, כשלושה חודשים לפני חשיפתו באופן רשמי. בנוסף, בניגוד לשנים קודמות ולמכשירים קודמים בהן בחרה החברה לשלב במכשיר זיכרון עבודה (RAM) בנפח 1 ג'יגה-בייט לצד המעבד המתקדם, יכלול זה הפעם זיכרון עבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט לצד מעבדה החדש של החברה, מעבד ה-A9.

אולם לא רק חומרת המכשיר צפויה לעבור שינוי: דיווחים אחרים טוענים כי לראשונה אפל תשלב במכשיר האייפון הבא גם חיישן לחץ בשם Force Touch הזהה לזה הקיים בשעון החכם, ויוכל לזהות את עוצמת הלחיצה של המשתמש ולהגיב בהתאם.

השמועות גם לא פוסחות על מערך הצילום וטוענות כי המכשיר יכלול מצלמה אחורית בעלת שתי עדשות, אם כי טרם ידוע לפי שעה מדד המגה-פיקסל וכן האם היא תהיה בעלת מייצב תמונה אופטי ולא דיגיטלי, הזהה לזה הקיים במכשירי האייפון 6 פלוס. גם חיישן המצלמה שהוא למעשה המרכיב העיקרי במערך הצילום עצמו צפוי להיות גדול יותר – מה שיכניס כמות אור גדולה יותר בצילום עצמו וישפר את תנאי הצילום במצבים חשוכים.

גם ה-Apple SIM בפנים

באירוע חשיפת האייפד אייר 2 אותו ערכה החברה לפני מספר חודשים, חשפה, במתכוון או לאו, כרטיס סים מיוחד שיוכל לפעול עם מרבית מפעילות הסלולר (זמין לפי שעה בארה"ב ובבריטניה). כך, יוכלו המשתמשים לבחור לאיזו מפעילה יהיו מעוניינים להשתייך מבלי הצורך בדיבורים מיותרים עם המפעילה. בנוסף, יוכלו גם לעבור ממפעילה אחת לאחרת ללא צורך להחליף כרטיס סים. דיווחים אחרים טוענים כי אפל מתכננת לשלב את כרטיס הסים בערכה יחד עם מכשיר האייפון הבא – זאת על מנת להקל על תושבי ארה"ב ובריטניה במעבר בין המפעילות השונות.

קרא עוד:  מנכ"ל וואן פלוס: נמשיך להציג שני מכשירים בכל השקה

מחכים לשעון החכם

באירוע שצפויה לערוך החברה בעוד יומיים שזכה לשם Spring Forward לקידום שעון ה-Apple Watch שיושק באפריל הקרוב, במהלכו ייתכן וגם תחשוף דגם חדש ומשודרג למחשב ה-MacBook Air שברשותה, מתגלים כעת עוד מספר אלמנטים שיאפיינו את השעון: זה, צפוי לכלול הטענה מלאה של כשעתיים שיאפשר יום מלא של שימוש. בנוסף, יידע השעון החכם לשלוח התראות רק כאשר זה מולבש על זרועו של המשתמש ובא במגע עם עורו – על מנת למנוע הצפה של התראות כאשר הוא מונח בצד. פרטים נוספים נדע ביום שני הקרוב.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.