הלקוחה הראשונה עם מכשיר ה-iPhone 6s בניו-יורק. צילום: Mashable

כמיטב המסורת, כשבועיים לאחר שהציגה את דגמי האייפונים החדשים לשנת 2016, ומספר ימים לאחר המכירה המוקדמת, משיקה כעת אפל (Apple) את המכשירים באופן רשמי בחנויות בארה"ב ובמספר מדינות ברחבי העולם שזכו להיות הראשונות בסיבוב ההשקה הראשון.

כצפוי וכנהוג בהשקות קודמות, רבבות אנשים המתינו כבר משעות הלילה המאוחרות בטרם תחילת המכירה, בשעה 8:00 בבוקר, מחוץ לחנויות האפל סטור במדינות המשתתפות על מנת להניח ראשונים את ידם על המכשיר החדש. למרות הקושי המסוים בזמינות המכשירים, שכן המלאי הראשוני היה מוגבל למדי, יצאו לא מעט אנשים עם חיוך רחב על פניהם כשבידיהם המכשיר החדש. מרבית האתרים שסיקרו את יום ההשקה ציינו כי הדגם הנמכר ביותר היה דווקא זה ה-iPhone 6S Plus שבגודל 5.5 אינץ' – בניגוד לשנה שעברה בה המכשיר המוביל היה דווקא אחיו הקטן, ה-iPhone 6.

מחוץ למספר חנויות אפל ברחבי אנגליה, נרשמה דרמה קטנה כשמספר נציגים של סמסונג (Samsung), החלו להניף שלטים וקראו לרוכשים הפוטנציאליים כי ניתן לבצע טרייד-אין של מכשירי האייפון ה"ישנים" עם אחד ממכשיריה החדשים של החברה הקוריאנית. המהלך הנוכחי של סמסונג מצטרף למעשה למהלך קודם, במסגרתו פתחה אתר ייעודי לשם כך ואף ניסתה לפתות את רוכשי האייפון בכך שתעניק זיכוי של 100 דולר הנחה ועוד 100 דולר ככרטיס מתנה לרכישת תכנים בחנות ה-Google Play למי שיבצע את המעבר.

מתי בישראל?

כפי שדיווחנו, צפויים צמד המכשירים החדשים לנחות בישראל בסוף אוקטובר-תחילת נובמבר. למרות שטרם נמסרה הודעה מהיבואניות הרשמיות, ביניהן C-Data ו-iDigital, מחירם של שני הדגמים בנפחי ה-16 ג'יגה בייט צפוי לעמוד על 3600 ו-3900 ש"ח בהתאמה.

וידאו: המכירה הראשונה בחנות אפל בניו-יורק

וכך זה נראה בסינדי, אוסטרליה

ובלונדון…