אחרי חרושת השמועות על מכשיר האייפון הבא, עלה הערב טים קוק, המנכ”ל החדש של אפל והציג את ה-iPhone 4S, מכשיר הדומה מאוד למכשיר ה-iPhone 4 ומגיע עם מעבד ה-A5 כפול הליבה.

המכשיר החדש אינו שונה במראהו החיצוני מה-iPhone 4 הנוכחי, אך כן יהיה מהיר יותר פי 2 ומעבד גראפי חזק יותר עד פי 7 מקודמו. אפל מבטיחה גם סוללה חזקה יותר הסתפק עד 8 שעות דיבור, 10 שעות צפייה בוידאו או 40 שעות האזנה למוזיקה. כצפוי, אפל גם הגדילה את חיישן המצלמה ל-8 מגה פיקסל ואת חיישן ה-CMOS שיאפשר לקבל עד 73 אחוז יותר אור ובשליש מהיר יותר, איכותו גדלה פלאים וכעת גם יאפשר צילום וידאו ב-1080p עם מערכת ייצוב תמונה וזיהוי פנים.

מסך נשאר כשהיה
ה-iPhone 4S מאמץ את מעבד ה-A5 כפול הליבה 1GHz הקיים ב-iPad 2 וגם כפול ליבה במעבד הגראפי. הוא יישאר עם מסך 3.5 אינצ' מסוג Retina אך עבר שדרוג מאסיבי בנושא בעיות האנטנה כדי להימנע מבעיות הקליטה שהיו לדגם הקודם. כפי ששיערנו, המכשיר יתמוך גם ברשתות GSM וגם ברשתות CDMA כך שאפל תוכל להשיק את המכשיר במקביל בכל רשתות הסלולר בארה”ב.

הכל בענן
מערכת ה-iOS 5 שהוכרזה היום תגיע עליו יחד עם כל מה שאנחנו הספקנו להכיר בגרסאות הבאטות השונות ויותר מכך. עיקר החידוש במערכת הוא האפשרות לגיבוי הנתונים האישיים ב-iCloud, ענן אחסון ברשת עד לנפח של 5GB המאפשר לבצע גיבוי יומי להודעות, מסמכים, מיילים ועוד. שירות נוסף הוא Find My Friends שמאפשר לנו למצוא חברים ומשפחה בסביבה הקרובה בסיוע ה-GPS, וכן את Siri voice control שיבצע פקודות קוליות לפי דרישתנו ויענה בהתאם. כך נוכל לבקש לחייג לאיש קשר מסוים, לנווט אותנו ליעד, לשלוח הודעה או להקריא מייל בשפתנו הטבעית (בינתיים, לא בעברית).

קרא עוד:  סמסונג הכריזה על Galaxy A10s, שדרוג לטלפון שוק הכניסה

המכשיר יושק בגרסאות 16GB, 32GB ו-64GB במחיר הנע בין $199 ל-$399 בחוזה שירות, ויגיע בצבעים שחור או לבן כאשר הוא יושק ב-14 לאוקטובר בארה”ב, באירופה ויפן.

ללא iPhone 5
קשה שלא להסתיר את האכזבה מהכרזת ה-iPhone 4S שכן רבים ציפו למכשיר ה-iPhone 5 עם מסך גדול יותר ודק יותר מקודמו, גב אלומיניום עם פינות מעוגלות ועוד שמועות כאלה ואחרות שהציפו את הרשת בחודשים האחרונים. לבסוף, אפל הציגה מכשיר עם עדכון הכרחי שהיה צריך לקרות לפני מספר חודשים ולא היום, כשמכשירי האנדרואיד מציגים יכולות חזקות ומסכים גדולים הרבה יותר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.