פרשה נוספת בפתח? אחרי פרשת האנטנהגייט במכשיר ה-iPhone 4, דיווחים של משתמשים ברשת טוענים כי למכשיר ה-iPhone 4S יש בעיות עם הסוללה.

התלונות מתרכזות בעיקר באורך חיי הסוללה של המכשיר החדש שהושק לפני שבועיים ונמכר במיליונים, גם לאחר שהמשתמשים מכבים את שירותי ה-iCloud, Siri, שירותי מיקום ואיתור. אחד המשתמשים דיווח כי גם לאחר התקנה מחדש של מערכת ה-iOS 5, סוללת המכשיר הצטמקה בין כ-5% עד 10% בזמן המתנה, כך שהמכשיר מחזיק פחות מיום שימוש. המשתמש שיצר קשר עם אפל התבקש מאחד המהנדסים להתקין אפליקציית ניתור ואבחון כדי לסייע באבחון הבעיה. האפליקציה שפעלה במשך 24 שעות שלחה נתונים לאפל, אך לא סייעה לפתרון התקלה אצל ללקוח שאמר כי המהנדס עזר “בדרכה הרגילה של אפל” וכי אותו מהנדס הודה שישנה תקלה אולם אין למעשה לאפל פתרון מיידי לבעיה.

הדיווחים ממשיכים לזרום
השרשור בפורום אפל על התקלה כבר עומד על 1,700 מגיבים שדיווחו על בעיות דומות, ועוד משתמשים דיווחו כי אנשי התמיכה ביקשו להתקין את אפליקציית הניטור על מכשירי ה-iPhone 4S. משתמש נוסף דיווח כי הסוללה צנחה מ-100% ל-50%-40% תוך 8 שעות זאת בזמן שהאייפון לא היה בשימוש.

במקום אנטנה אחת, האייפון החדש מכיל זוג אנטנות כדי להתגבר על בעיות הדגם הקודם,  וזזלילת סוללה בשימוש האנטנה היא אחת מהאפשרויות הנבדקות. בינתיים, משתמשים ממשיכים לשפוך את טענותיהם על הסוללה של ה-iPhone 4S זאת בהשוואה ל-iPhone 4 ולמרות כי הסוללה במכשיר החדש אמורה לספק זמנים של 8 שעות שיחה ו-200 שעות המתנה, בפועל נראה כי ישנה בעיה למכשיר לספק הבטחה זו, וצריך לראות בימים הקרובים האם תלונות המשתמשים ימשיכו ויגיעו לרשת, או שאולי, רק אולי זו תקלה השמורה למספר מצומצם של מכשירים. (מקור)

קרא עוד:  צפו: Galaxy Note 10 בהצצה ראשונה

עדכון: החשד שעולה הוא משירותי המיקום של מערכת ההפעלה. לדברי ה-Gurdian, האפשרות של "הגדרת אזור זמן", שירות מערכת המופעל תחת הגדרות המערכת, מאפשר לבצע שינוי אזור זמן אוטומטית במידה והמשתמש נדד עם המכשיר. השירות מופעל אוטומטית במעבר בין אזורי זמן שונים, ואל אף שהמשתמשים לא נעו עם המכשיר, השירות מופעל מבלי סיבה נראית לעין שוב ושוב כדי לקבל גישה למיקומו של המכשיר. שירותי המיקום מבוססים על תקשרות WiFi, GPS ותקשורת דור שלוש כדי לחשב את מיקום המכשיר, ואם החישוב מתבצע לעיתים קרובות שלא לצורך , הוא יכול לגרום לזלילת סוללה מוגברת.

את הבאג אפל תצטרך לתקן ככל הנראה בעדכון תוכנה, אולם עדיין לא התקבלה כל תגובה רשמית מהחברה.

עדכון 2: אפל מאשרת את באג הסוללה ב-iOS 5, עדכון בקרוב

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.