בכנס השותפים של מיקרוסופט כינה אחד הבכירים בחברה את האייפון 4 של אפל "חלונות ויסטה של אפל". נראה שהשוואה זו עם מערכת ההפעלה הכושלת של ענקית התוכנה מיקרוסופט היא די מדויקת: תקלת האנטנה באייפון 4 והאופן בו מתמודדת אפל עם יחסי הציבור הרעים שזו זוכה להם בעקבות התקלה, בהחלט מזכירה את הרפתקאותיה של מיקרוסופט עם מערכת ההפעלה ויסטה שכולם מעדיפים לשכוח.

iPhone 4. אפל תפתור את הבעיות?

iOS 4.1 יש חידושים, אין פתרון
אמש (ד') שחררה אפל את גרסת הבטא למפתחים של העדכון למערכת ההפעלה iOS 4.1 שלדברי אפל אמורה היתה לתקן את בעיית הניתוקים ואופן הצגת עצמת הקליטה בכלל מכשירי מותג אייפון. חיש מהר החלו כתבי טכנולוגיה ובלוגרים לבדוק את גירסת התוכנה על מכשיריהם בשביל לקבוע אם אכן צדקה אפל בדבריה ותיקון התוכנה צפוי לפתור את הבעיה שזכתה כבר לכינוי "אנטנה-גייט".

עד כה דווח כי בנוסף לתיקון אופן הצגת מספר פסי הקליטה (הם גם זכו למעט יותר גובה שיהיה ניתן לצפות בהם ביתר נוחות) ועדכון קושחת המודם הפנימי במכשיר, הופיעו מספר שינויים (וגם באגים) עבור מערכת ההפעלה. בין היתר, הוסף יישום GameCenter עליו הודיעה אפל לצד השקת מערכת iOS 4.0 שיאפשר משחקים חברתיים ומרובי משתתפים עבור משתמשי המכשירים. בנוסף, בוצעו שינויים בממשק המצלמה, הוספה אפשרות הדלקה וכיבוי לבדיקת האיות וכן הוספת FaceTime כאמצעי התקשרות מועדף עבור אנשי קשר. עם הזמן, דיווחים של קהילת מפתחי היישומים עבור המכשיר מוסיפים עוד תכונות ושינויים שאלו איתרו בגירסה החדשה אך דבר אחד ברור מדיווחים ממספר מקורות שונים: עדכון התוכנה אינו מתקן את בעיית הניתוקים בעת החזקת המכשיר ביד שמאל.

באתר MobileCrunch אף הכינו וידאו המדגים את מערכת ההפעלה המעודכנת חווה את אותן נפילות העוצמה בקליטה בעת החזקת המכשיר באופן שסטיב ג'ובס תיאר כשגוי.

זה הזמן למסיבה
מספר שעות לאחר שיצא העדכון שאמור היה לפתור את בעיית הניתוקים, הודיעה אפל כי תקיים מסיבת עיתונאים במשרדי החברה במאונטיין-וויו מחר (שישי) ב-10 בבוקר לפי השעון המקומי, וההשערות הן שככל הנראה נקבל סוף-סוף הסבר מאפל ואולי אף הבטחה לפיתרון הבעיה שאמנם לא פגעה במכירות המכשיר, אך עשתה לא מעט יחסי ציבור שליליים לאפל. כרגיל, באפל שומרים על שתיקה בנוגע לסיבה לכינוס מסיבת עיתונאים, ונמסר רק שזה נוגע למכשיר הסלולר האחרון מבית החברה – האייפון 4.

על אף שחלק מהאנליסטים טוענים שמדובר בצעד בלתי-נמנע, לא סביר שהחברה תכריז על החזרה גורפת של המכשירים. יותר סביר שזו תציע כיסויי גומי למסגרת המכשיר בחינם לרוכשי האייפון 4, ותנסה לצאת באלגנטיות מטענותיה השגויות שתיקון תוכנה יפתור את בעיית הניתוקים.

בכל מקרה אין ספק שתקלת החומרה במכשיר החדש של אפל עשתה ועודנה עושה לחברה לא מעט נזק תדמיתי, ועשוי לקחת זמן עד שזו תתאושש ממנה הן מבחינת דעת קהל והן מבחינת ערך המניה שכמובן ירד בעקבות העניין. הרי טרם סלחנו למיקרוסופט על ויסטה, וייקח זמן עד שחובבי אפל ישכחו את אנטנה-גייט.

פורסם באתר NewsGeek.co.il

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.