אחד המאפיינים השונים של המכשיר האייפון הראשון, היה חוסר שימוש בעטי סטיילוס, כפי שהיה נהוג באותה תקופה. למעשה, מנכ"ל אפל דאז בכבודו ובעצמו סטיב ג'ובס, אף ליגלג על המכשירים מבוססי הסטיילוס שהיו קיימים בשוק במגוון מכשירים פופולריים בעבר. אולם, דיווח חדש מגלה כי עם חלוף השנים אפל שינתה את דעתה, ורשמה פטנט על עט סטיילוס בעל טכנולוגיה מיוחדת.

משרד הפטנטים האמריקאי העניק השבוע (ג') לאפל את הבלעדיות על עט הסטילוס, בעל טכנולוגיית שרבוט וציור מיוחדת. העט, שנרשם בשם המקורי-iPen, מצוי בעל חיישן אוריינטציה בקצהו, המסוגל לקבוע ולזהות את מצבו של המשתמש, כמו גם את את סוג הלחיצה ואת עובי הקו אותו יבצע. כך לדוגמא, יוכל לזהות העט מתי המשתמש לוחץ על העט במצב מנוחה (עפ"י סוג הלחיצה) ולתרגם אותו לקו מעובה או דק, דבר שיבטיח לטענת אפל את השימוש בעט ליותר אומנותי ואותנטי.

עוד בשנת 2012 התקבלו דיווחים על כך שאפל החלה לעבוד על פרוייקט ה-iPen ואף הגישה את הבקשה לרישום הפטנט במשרד הפטנטים האמריקאי, אולם רק לאחרונה כאמור נרשם עם הסטילוס בעל חיישן האוריינטציה על שמה של אפל.

ניתן להבין מדוע אפל רושמת את הפטנט על עט הסטילוס על שמה- ייתכן והעט הוא כהכנה לאייפד הבא בסדרה בגודל 12 אינצ' כפי שגורסות השמועות, וייתכן כי העט אף מיועד למחשבי המק העתידיים של החברה, בעל משטח הציור המיוחד. כך או כך, קשה באמת לדעת האם באמת ה-iPen יזכה לשימוש נרחב ואף יושק לציבור הרחב, היות ורישום הפטנט אינו ערובה לכך שהחברה אכן תבצע בו שימוש.

קרא עוד:  הפתעה: יש פריצה ל-iOS 12.4, ולא צריך מחשב

עט הסטילוס הראשון הוצג לראשונה במכשיר אלקטרוני עוד בשנת 1957, אולם הוא לשימוש נרחב רק כמה עשרות שנים מאוחר יותר בקונסולות המשחקים של נינטנדו. הפופולריות של עט הסטילוס הגיעה במכשירים הסלולריים הראשונים אשר היו מבוססים על מערכת הפעלה Windows Mobile , וכיום ניתן למצוא את העט כנלווה לסדרת מכשירי ה-Note של חברת סמסונג.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.