כנראה שבכל מה שקשור לטאבלטים בשנים הקרובות, סטיב ג'ובס יכול להמשיך להיות רגוע. ע"פ גרטנר, אותה חברת המחקר שסיפקה את התחזיות שאנדרואיד תשלוט ביותר מחצי משוק הסמארטפונים ב-2012, מפרסמת תחזית דומה, רק בגזרה אחרת: גזרת הטאבלטים.

למרות התגברות התחרות מכיוון מערכות הפעלה מתחרות (אנדרואיד 3.0 Honeycomb ו-WebOS ועוד), ה-iOS של אפל תמשיך לשלוט במרבית שוק הטאבלטים העולמי עד סוף 2015, כך על פי גרטנר. עקב הצלחת ה-iPad, תהווה מערכת ההפעלה של החברה (iOS), נתח של 69% ממערכות ההפעלה לטאבלטים ב-2011, ושל 47% ב-2015.

על פי גרטנר, ה-iPad עשה לשוק מחשבי הטאבלט מה שה-iPhone עשה בזמנו לשוק הטלפונים החכמים: המציא אותו מחדש. "התגובה הנלהבת לאייפד בשוק, הן מכיוון הצרכן הפרטי והן מכיוון הארגונים, מובילה את יצרניות המכשירים להתחרות על האספקה הראשונית של החומרה. עם זאת, רבות עושות את אותה טעות שנעשתה בתגובה הראשונית לאייפון, ושמים את החומרה בעדיפות לפני היישומים, השירותים וחוויית המשתמש הכללית. לעומת הטלפונים החכמים, השימוש בטאבלטים יסתמך הרבה יותר על יישומים, וככל שהיצרניות יבינו את הנקודה הזו, כך יגדלו סיכוייהן להתחרות ראש בראש מול אפל", אומרת קרולינה מילאנסי, סגן נשיא למחקר בגרטנר העולמית.

גם מערכת ההפעלה של גוגל, ה-Android, צפויה לגדול, וכך על פי גרטנר, להגדיל את הנתח שלה בשוק הטאבלטים מ-20% ב-2011 ל-39% ב-2015. אז למרות  שגוגל השיקה גרסת אנדרואיד מיוחדת לטאבלטים ועל אף שמבחינת כמות הטאבלטים שיריצו את Honeycomb, חוזה גרטנר כי אייפד אחד חדש שיושק אחת לשנה (מה שאמור להביא לאנדרואיד נתח שוק גדול יותר, בדומה לסמארטפונים), יספיק כדי לשלוט בשוק ואפל תצליח לשמור על הכתר. אין ספק שאם נצטרך להצביע על המוצר הכי מהפכני של אפל אחרי האייפון, כולנו נצביע בבירור על ה-iPad, שעשה מהפך בין רגע בשוק הטאבלטים.