קצת פחות מחודש לאחר שהשיקה את האייפד אייר 2 (iPad Air) והאייפד מיני 3 (iPad Mini) במספר מדינות מצומצם ברחבי העולם, מתכוונת אפל להשיק את צמד המכשירים החדשים ביום חמישי הקרוב גם בישראל.

מחירו של האייפד אייר 2 החדש בדגם הבסיסי של ה-16 ג'יגה-בייט וקישוריות WiFi ללא קישוריות הסלולר יעמוד על כ-2400 שקל ברשת iDigital – מחיר נמוך משמעותית בהשוואה לשנים קודמות – אך עדיין מהמחירים היקרים בעולם. לראשונה, השנה האייפדים החדשים יושקו בשלושה צבעים: אפור חלל, כסוף וזהב – כצבעיהם של מכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס.

לא מעט שיפורים

מכשיר האייפד אייר 2 החדש מהווה למעשה את יורשו של האייפד אייר בדורו הראשון שהוצג אשתקד. גודל המסך, כבכל שנה, הוא 9.7 אינץ' ועוביו של המכשיר נאמד בכ-6.1 – הצטמקות של כ-18 אחוזים מהאייפד אייר הראשון. כפי שהציגה לראשונה עם מכשיר האייפון 5S, גם האייפד אייר 2 יגיע עם חיישן טביעת האצבע המוכר, Touch ID, למניעת חדירת זרים למכשיר ולרכישה מקוונת. לדברי החברה, סוללת המכשיר תוכל להספיק עד לכ-10 שעות שימוש רציף.

תחת מכסה המנוע ניתן למצוא את מעבד ה-A8X בארכיטקטורת ה-64 ביט, כשגם מצלמה עברה שדרוג מהותי משנים קודמות וכעת תוכל להפיק תמונות ברזולוציית 8 מגה-פיקסל וצילום בוידאו ברזולוציה של 1080P בתוספת כמה אפשרויות צילום מעניינות.

אחיו הקטן של האייפד אייר 2, האייפד מיני 3, יציע מסך בגודל של 7.9 אינץ', מצלמה 5 מגה פיקסל ויגיע, גם הוא, עם חיישן טביעת האצבע כאשר מחירו יעמוד (החל מ-) 2,000 שקלים.